• Podczas wieczornej służby policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego łaskiej komendy najechali na sytuację, w której dwóch nastolatków czerwonym sprayem malowało napisy na murze budynku łaskiej pływalni. Za umieszczanie napisów w miejscu publicznym bez zgody zarządcy budynku odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

  W niedzielę, 17 grudnia 2023 roku, około godziny 19:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego łaskiej komendy kontrolowali teren w okolicy pływalni miejskiej w Łasku. Podczas kontroli najechali na sytuację, w której dwóch nastolatków czerwonym sprayem malowało napisy na budynku basenu miejskiego. Na widok policyjnego radiowozu nieletni przekazywali sobie puszkę z farbą kilkukrotnie, nie mogąc zdecydować się który z nich ma ją trzymać podczas rozmowy z policjantami. Złapanymi na gorącym uczynku „artystami” okazali się być mieszkańcy powiatu łaskiego – chłopiec w wieku 16 lat oraz jego o rok młodszy kolega. Za popełniony czyn karalny nastolatkowie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. 

  Policjanci przypominają:
  Zgodnie z art 63a§1 Kodeksu Wykroczeń:

  „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.”

  W przypadku osób nieletnich o karze decyduje sąd rodziny. 

  sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski 

  Udostępnij