• Harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Dywizjonu 303 w Łasku przekazali na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podinsp. Marcina Kucnera „Betlejemskie Światło Pokoju” – jako znak pokoju, symbol braterstwa oraz wzajemnego zrozumienia i pojednania.

    Dzisiaj, 21 grudnia 2023 roku, do Komendy Powiatowej Policji w Łasku zawitali harcerze, którzy na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podinsp. Marcina Kucnera przekazali „Betlejemskie Światło Pokoju” – ogień pobrany z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierza długą drogę. Niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty dociera w najdalsze zakątki Świata. Niosąc lampiony ze Światłem harcerze dzielą się radosną nowiną i zaszczepiają największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło jest często używane jako symboliczny znak pokoju i zrozumienia między ludźmi a Betlejemskie niesie ze sobą głębokie znaczenie religijne i kulturowe.

    Pan Komendant w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji serdecznie podziękował przedstawicielom ZHP za ten piękny dar, pamięć oraz zaangażowanie. Zuchom, harcerzom, instruktorom i seniorom komendant złożył serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2024 Roku.

    sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij