• Kierujący pojazdem zobowiązany jest jechać z prędkością zapewniająca panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferyczny i natężenia ruchu. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkość do warunków panujących na drodze to nadal jedna z głównych przyczyn, tych najpoważniejszych w skutkach, zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli i prezentowanych zaistniałych na drogach zdarzeń, nadal niektórych „właścicieli czterech kółek” nie skłania to do zdjęcia nogi z gazu.

  Tak też było we wtorek (23.04 br.), około godziny 11:00. W miejscowości Podule (gm. Sędziejowice) na trasie prowadzącej od Górek Grabińskich w kierunku Zduńskiej Woli, kierująca pojazdem osobowym wypadła z drogi. Takie zgłoszenie przyjął oficer dyżurny łaskiej komendy, który skierował do obsługi zdarzenia funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Ze wstępnych ustaleń łaskich policjantów wynika, że 19-letnia kierująca elektrycznym hyundaiem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Wyjeżdżając z łuku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu, w wyniku, czego hyundai kilkukrotnie dachował i zatrzymał się na polu uprawnym.

  19-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli wraz z dwójką swoich pasażerów 18-letnią mieszkanką gm. Widawa i 19-letnim szadkowianinem zostali przewiezieni do szpitali. Kierująca w chwili zdarzenia była trzeźwa. 

  Policjanci po raz kolejny przypominają!

  Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, stwarzając przy tym realne zagrożenie dla innych, jadących prawidłowo, uczestników ruchu drogowego. Dlatego łascy funkcjonariusze apelują – kierowco „noga z gazu”! Zadbaj o siebie i innych!

  sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski 

  Udostępnij