• Samorząd zmienia się dla mieszkańców. Dokładnie dzisiaj pod adresem nowa.gminasedziejowice.org wystartowały testy nowej strony internetowej Gminy Sędziejowice. Będzie ona responsywna i zsynchronizowana z  mediami społecznościowymi oraz dostosowana do wszystkich ustawowych wymagań.

    Nowa strona to nie tylko nowa szata graficzna, ale przede wszystkim dopasowanie do wymagań technicznych i prawnych. Będzie posiadała funkcję zmiany kontrastu oraz powiększenia czcionki, które są pomocne w przypadku osób niedowidzących. Wdrożenie nowej strony to krok do przodu w kierunku unowocześnienia usług elektronicznych naszego urzędu.

    Warto podkreślić, że stworzenie nowej strony internetowej nie kosztowało budżetu gmin nawet złotówki. Pracownicy urzędu gminy w oparciu o szablony przygotowane w projekcie „Kuźnia Dostępnych Stron” wykorzystali całą stronę samodzielnie. W tym roku gmina rozpoczęła również prace nad opracowaniem własnego systemu głosowania w trakcie sesji Rady Gminy. Jeśli prace się powiodą, gmina będzie jedną z pierwszych kraju, które komercyjne oprogramowanie zastąpią swoim własnym.

    Nowy portal obecnie zawiera podstawowe informacje, natomiast z każdym dniem będzie uzupełniany o nowe wartościowe materiały. Jeśli uważasz, że brakuje pewnych informacji lub powinniśmy coś zmienić, to zapraszamy do kontaktu oraz wspólnego tworzenia strony. Dzięki temu razem stworzymy wartościowy portal o mieszkańcach i dla mieszkańców oraz pokażemy w kompleksowy sposób piękno naszej gminy.

    Sugestie prosimy kierować pod adresem promocja@gminasedziejowice.pl. 

    Udostępnij