Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 10, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Testy nowej strony www gminy Sędziejowice

Testy nowej strony www gminy Sędziejowice

Samorząd zmienia się dla mieszkańców. Dokładnie dzisiaj pod adresem nowa.gminasedziejowice.org wystartowały testy nowej strony internetowej Gminy Sędziejowice. Będzie ona responsywna i zsynchronizowana z  mediami społecznościowymi oraz dostosowana do wszystkich ustawowych wymagań.

Nowa strona to nie tylko nowa szata graficzna, ale przede wszystkim dopasowanie do wymagań technicznych i prawnych. Będzie posiadała funkcję zmiany kontrastu oraz powiększenia czcionki, które są pomocne w przypadku osób niedowidzących. Wdrożenie nowej strony to krok do przodu w kierunku unowocześnienia usług elektronicznych naszego urzędu.

Warto podkreślić, że stworzenie nowej strony internetowej nie kosztowało budżetu gmin nawet złotówki. Pracownicy urzędu gminy w oparciu o szablony przygotowane w projekcie „Kuźnia Dostępnych Stron” wykorzystali całą stronę samodzielnie. W tym roku gmina rozpoczęła również prace nad opracowaniem własnego systemu głosowania w trakcie sesji Rady Gminy. Jeśli prace się powiodą, gmina będzie jedną z pierwszych kraju, które komercyjne oprogramowanie zastąpią swoim własnym.

Nowy portal obecnie zawiera podstawowe informacje, natomiast z każdym dniem będzie uzupełniany o nowe wartościowe materiały. Jeśli uważasz, że brakuje pewnych informacji lub powinniśmy coś zmienić, to zapraszamy do kontaktu oraz wspólnego tworzenia strony. Dzięki temu razem stworzymy wartościowy portal o mieszkańcach i dla mieszkańców oraz pokażemy w kompleksowy sposób piękno naszej gminy.

Sugestie prosimy kierować pod adresem promocja@gminasedziejowice.pl. 

Wstaw komentarz