Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 5, 2021

Scroll to top

Top

14 komentarzy

Po której stronie stoi radny z Kolumny? -

Po której stronie stoi radny z Kolumny?

O terenie Pod Bykiem debatowano dzisiaj podczas sesji. Głos wreszcie zabrał zarząd OSP oraz burmistrz. Natomiast wiceprzewodniczący Florczak stwierdził, że  działał pod presją mieszkańców i w sumie … nie optuje za wykupem całego terenu. Podjęte uchwały przez Radę Dzielnicy nazwał śmiesznymi i idiotycznymi!

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Łasku licznie stawili się mieszkańcy Kolumny.  Powodem był punkt dotyczący studium gminy Łask. Społeczność chciała znać przyszłość działki Pod Bykiem.  Okazało się jednak, że został on zdjęty z porządku obrad.  Ludzie zaczęli opuszczać salę, ale temat powrócił w sprawach różnych. 

 Za pośrednictwem Grzegorza Rosiaka,  wreszcie oświadczenie wydał zarząd OSP Kolumna. Radny przytoczył zasługi OSP dla społeczności oraz … donosy do różnych instytucji, że działka jest zaniedbana, a budynek zagraża bezpieczeństwu. 

Po wielu latach bezskutecznego poszukiwania dzierżawcy tego terenu oraz braku poważnych i sensowych propozycji ze strony Rady Dzielnicy oraz innych stowarzyszeń,  OSP postanowiła wyżej wymienioną działkę wystawić na sprzedaż.  W obecnym stanie prawnym jesteśmy związany umową przedwstępną z inwestorem, z dnia 1 marca 2018 roku – mówił. 

Następnie głos zabrał burmistrz Gabriel Szkudlarek, który podkreślił bohaterstwo radnego Rosiaka. 

–  Widziałem to na własne oczy i ten widok zostanie mi do końca moich dni na tym łez padole. Widok radnego Rosiaka – rozpoczął. Kiedy ten kataklizm z 10 sierpnia 2017 roku nawiedził Kolumnę, ten człowiek tak strasznie ciężko pracował, że piła mu spadła na nogę. Na szczęście miał strój ochronny. Warto, żeby wszyscy, którzy albo niewiele, albo nic dla Kolumny nie zrobili, pamiętali, że ten człowiek  w pierwszym szeregu stawiał i ratował. Moim obowiązkiem jest to publicznie powiedzieć – przemówił włodarz. 

Radna Krystyna Politańska pod wątpliwość poddała fakt sprzedaży działki z darowizny oraz trzymanie w tajemnicy całej tej sprawy. Apelowała o rozmowę z pomiędzy zarządem a społeczeństwem, bo nikt nie chce mieć konfliktu ze strażakami. 

Mieszkańców w osłupienie wprawiła jednak wypowiedź radnego  z Kolumny – Sylwestra Florczaka, który wspomniał, że w 2015 roku zaproszono na spotkanie zarząd OSP Kolumna. Grzegorz Rosiak przedstawił z jakimi bolączkami boryka się straż.

Pamiętam słowa Grzegorza, że są w stanie wydzierżawić nawet za złotówkę każdemu, żeby się tym  terenem zajął – powiedział. 

Przyznał również, że 8 stycznia rozmawiał z burmistrzem i  chciał być mediatorem w sprawie wykupu części działki.  Rzekomo szyki pokrzyżował Mój Łask, który opublikował post jednego z mieszkańców na temat wydania warunków zabudowy przez burmistrza.

Po godz. 15.00 otrzymałem od burmistrza telefon. Był zbulwersowany gdyż przeczytał nikczemny paszkwil, nie mam aż na to określenia. To co pojawiło się w internecie, uwierzcie mi Państwo, człowiekowi kulturalnemu nie godzi umieścić w mediach społecznościowych . Burmistrz był gotów zrezygnować z tej delegacji – mówił. 

Następnie wrócił do spotkania Rady Dzielnicy.  Radny był przekonany, że mieszkańcy będą w takiej samej euforii jak on, kiedy dowiedzą się o wykupie części działki. Niestety, byli odmiennego zdania. 

Ile kalumnii, ile pomyj wylano przede wszystkim na mnie. Zostałem wyzwany od najgorszych. To co tam się działo to woła o pomstę do nieba. Dzisiaj chciałbym przeprosić pana burmistrza za te kalumnie na niego,  jako mieszkaniec Kolumny (…). Mnie do dzisiaj nikt nie przeprosił za te pomyje, które na mnie wylano – dodał

Następnie wymienił swoje zasługi dla Kolumny. 

Ja nie wiem co tych ludzi opętało. Kto ich napuścił. Nie wierzę, że oni tak krzyczeli. Tego się nie da opisać. Ja ubolewam nad tym, bo trzeba było to nagrywać i puścić jakimi epitetami mnie tam nazywano – opowiadał. 

Tak się akurat składa, że byliśmy na tym spotkaniu, mamy również nagrania i radny ewidentnie mija się z prawdą. Owszem, było momentami gorąco, ale nikt nikogo nie obrażał. 

Sylwester Florczak podjęte uchwały o zachowaniu całego terenu i jego wykupie nazwał … idiotycznymi. Stwierdził, że zmusili go do tego mieszkańcy, ponieważ on jest za jego częściowym zakupem. 

Kolejne podjęte uchwały o zwołaniu sesji nadzwyczajnej nazwał śmiesznymi i uchwalonymi pod presją. 

Oklaski zebrała wypowiedź radnej Aleksandry Kolasy, która u ekipy rządzącej wywołała głupie uśmiechy. 

Zastanówmy się jaka Kolumna jest teraz. Straciła swoje walory turystyczne, rekreacyjne. Kolumna to jest szansa. My wystąpiliśmy z pismem, żeby gmina działkę wykupiła, dlatego, że samorządy szukają sposobów na rozwój. Tutaj rozwojem mogłaby być rekreacja, sport, turystyka i ktoś, kto tego nie widzi, że tak może być , to nie ma zdolności myślenia i patrzenia strategicznego – mówiła. 

Włodarz odpowiedział jej, że jest to sprawa pomiędzy strażą a inwestorem, a burmistrz do tego nic nie ma. Zrugał Krystynę Politańską za podpisanie pisma do wojewody, które ośmieszyło gminę. Następnie wzburzony opuścił salę, po krótkim czasie jednak do niej powrócił.

Obszerna relacja znajdzie się w najnowszym numerze Mojego Łasku. 

 

 

Komentarze:

 1. konrad

  Radny Florczak zawsze stał i stoi po stronie burmistrza. Widać to było nawet w czasie wyborów, zachowywał się jakby nie rozumiał, że są dla siebie konkurentami. Radny Florczak ma wyraźny kompleks braku wykształcenia i stołka, tak jak burmistrz ma kompleksy braku tytułów. Florczakiem z łatwością może manipulować ktoś nawet mniej cwany niż burmistrz, a on i tak tego nie zauważy. Czasem wyrywa się jak na bungee, przykładem wypowiedzi w sprawie fajerwerków, ale zaraz guma ściąga go z powrotem i koniec puszenia się / kiedy okazało się że to burmistrz podjął decyzje o fajerwerkach – Florczak raczkiem wycofał się i jakoś tego tematu braku wspólnych uzgodnień rady na sesji nie podniósł/. Marionetka z plasteliny. Zresztą nie on jeden w radzie . Radny Groblewski za kilka złotych i stanowisko też się sprzedał.

 2. mirek

  Hi Hi az się wierzyć nie chce, że radny Rosiak gdzieś ciężko pracował. No ale jak burmistrz tak twierdzi to pewno tak jest.

 3. Zosia

  Byłam na RDK i nie słyszałam, by ktokolwiek obrażał epitetami P.Florczaka. Fakt, było momentami gorąco, ale nikt nikogo nie obrażał.

 4. Jerzy

  Szanowna Pani Zofio. Nie ma co tłumaczyć, jak był. Pan Florczak i tak powie, zrobi i potwierdzi to co mu każe albo o co go poprosi burmistrz. Pewnie miał zamiar być aktywnym w Kolumnie , może chciał o nią walczyć, ale brak mu konsekwencji i źle rozumie słowo lojalny. Bo lojalny to nie bezkrytycznie popierający burmistrza.
  A sprawa działki była już przesadzona, jak widać przed dwoma laty. I co radni nie wiedzieli, nie słyszeli. Nawet pracowity radny Rosiak?

 5. Agata

  No i kolejny raz widać czemu to Szkudlarek tak Mojego Łasku nie znosi. Jakby nie Wy to by nikt o niczym nic nie wiedział. Może by cichcem plotkowano, ale o sprzedaży działki kolumniacy dowiedzieli by się pewnie , jakby już beton lali.
  I jeszcze jedno. Jak Szkudlarek w Panoramie obraża mieszkańców to ok, ale jak gazeta miejska o przekrętach pisze to paszkwil.

 6. Piotr

  Jak Rosiak taki gieroj to dać mu tytuł pracownika miesiąca i tyle

 7. Pan Florida Żak zawsze stał i stoi po stronie Kolumny i jest uczciwym człowiekiem. Jeśli ktoś go zna to z pewnością potwierdzi te słowa.

 8. Florczak to prawy człowiek i tylko ten kto go nie zna może mieć odmienne zdanie.

 9. Radny z kolumny stoi po jasnej stronie mocy, uczciwy gość.

 10. Agata

  Po odsłuchaniu nagrania sesji śmiem twierdzić, że tak długo jak długo przewodniczący się nie zmieni i emeryci nie odejdą z rady ważne sprawy będą omawiane wyłącznie, jak to powiedział radny Florczak, w kuluarach. Pan Bartosik ciągle się gdzieś spieszy, pogania, przerywa. Czasem nawet dowcipkuje, nie zawsze udanie. Zakręci, zamąci i przechodzi do następnego punktu. Mieszkańcy tylko dzięki Mojemu Łaskowi jeszcze coś wiedzą na temat wydarzeń w gminie. I to dyscyplinowanie radnych, niestosowne.

 11. Piotr

  Pomyje na Florczaka to się dopiero zaczną wylewać. Ludzie myśleli, że co prawda słaby jest ale jak już trafi do rady to się czegoś nauczy, doszkoli i nadziei nie zawiedzie.. Głosy dostał w kredycie. Teraz czas go spłacać . I właśnie spłaca wyraźnie dając do zrozumienia czyim jest głosem, głosem tylko burmistrza. Może dał się zmanipulować, nie on jeden, może ma kompleksy że w porównaniu ze Szkudlarkiem jest słabiutki. Ale to znaczy, że zawiódł ludzi i nikt już mu nie zaufa.

 12. Ciekawe co mój łask napisze o Starostwie, które zorganizowało imprezę noworoczną w kolumnie park powiat Pabianice. Gdyby Burmistrz tak zrobił pierwsza strona nosiłaby tytuł-burmistrz wyprowadza kasę z gminy.

 13. Kkkk

  Może na najbliższej radzie Dzielnicy Kolumny trzeba ZŁOŻYĆ WNIOSEK O ODWOŁANIE PANA FLORCZAKA BO I TAK NIE DZIAŁA NA ZECZ MIESZKAŃCÓW WRĘCZ PRZECIWNIE

 14. w naszym lasku robia wszytsko odwrotnie , wielu rzeczy normalny z zachodu a nawet z rosji nei rozumie po co w gminie tyle ososb po marketingu i ekonomi a tylko ksiegowa potrfai ksiegowosc rozliczyc wielu w ogole nie ma pojecia o ppotrzebach mieszkancow jak pracy nie ma nie ma wplywow do budzetu fakt inwestor chetnie przyjdzei jak jest droga , prad i swiatlo aleto troche za malo kady inwestor lubi …………………………………. i chetnie wyklada kase na rozwoj biznesu a takze chetnie zatrudni ludzi Policja Moez tylko sparwdzic czy parcuja legalnie i nie sa lamane pawa pracowniczektore moga doprowadzic do smierci pracownika i co jescze mieszkancy z tym tez sa problemy –

Wstaw komentarz