• W sobotę, 9 marca, w Domu Kultury w Zelowie odbędzie się uroczysty koncert prof. Dariusza Mikulskiego wraz z orkiestrą symfoniczną. W jego czasie profesorow oficjalnie nadany będzie tytuł „Honorowego Obywatela Gminy” przyznany przez Radę Miejską w Zelowie.

    Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w Domu Kultury w Zelowie przy ul. Tadeusza Kościuszki 74. Podczas koncertu wystąpi Orkiestra Sinfonia Masovia pod dyrekcją prof. Dariusza Mikulskiego oraz wybitni soliści: Zbigniew Ignaczewski (akordeon) i Krzysztof Kamiński (fagot), profesorowie Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Aleksandra Gudzio (mezzosopran), solistka Opery Nova w Bydgoszczy, Piotr Bartoszek (tenor) i Kamil Zawadzki (skrzypce).

    W programie wieczoru znajdą się utwory, takie jak: Uwertura do opery „Łaskawość Tytusa” W.A. Mozarta, Koncert na waltornię i orkiestrę nr 2 Es-Dur, KV 417, fragmenty „Concerto Giocoso II na fagot, akordeon i orkiestrę” Sławomira Kaczorowskiego,  pieśń Willi z operetki „Wesoła wdówka“ Fr. Lehara, J. Straussa Kuplety Barinkay’a z operetki „Baron cygański” i wiele innych światowych klasyków.

    Bezpośrednio po koncercie spotkanie na I piętrze budynku. Będzie ono okazją do rozmów, wymiany komentarzy i pamiątkowych zdjęć.

    Udostępnij