• Na terenie województwa łódzkiego trwają ferie zimowe. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii, to priorytet w działaniach policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi i z młodzieżą, uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach na terenie miasta i powiatu, rozmawiają o bezpiecznym wypoczynku oraz zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się w tym czasie.

    Łascy policjanci prowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne ferie 2024”. Funkcjonariusze chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą dzieląc się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa. Wczoraj, 5 lutego 2024 roku policjant z łaskiej jednostki spotkał się z grupą dzieci na półkoloniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Łasku.

    Podczas spotkania omówił zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spędzania wolnego czasu. Najmłodsi dowiedzieli się, jak prawidłowo poruszać się po drogach i w jaki sposób bawić się podczas zimowego wypoczynku. Policjant zachęcał do używania elementów odblaskowych, informując o ich obowiązkowym noszeniu nie tylko poza terenem zabudowanym po zmroku. Podczas spotkania nawiązywał do założeń kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowy poruszył również temat bezpieczeństwa w sieci. Mówił o zagrożeniach, które mogą być związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Podkreślił jak istotna jest zasada ograniczonego zaufania, ochrona swoich danych i swojej prywatności. Szczególną uwagę zwrócił na niebezpieczne zawieranie znajomości i nawiązywanie kontaktów z osobami poznanymi w Internecie, zgodnie z zasadą – „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie monitora”.

    Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał elementy odblaskowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Łasku.

    sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij