• Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Restarzew Cmentarny. Kierująca oplem chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzyła w drzewo.

    Do zdarzenia doszło 8 grudnia, chwilę przed godz. 7.00 na drodze wojewódzkiej 480 w miejscowości Restarzew Cmentarny. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca oplem 34-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego chciała uniknąć zderzenia z sarną, która nagle wbiegła na drogę. Próbując ominąć zwierzę zjechała na przeciwległy pas ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo.

    W wyniku tego zdarzenia kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latka była trzeźwa. Policjanci z komisariatu w Widawie będą ustalać szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku.

    Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby oraz skieruje na miejsce patrol.

    foto: policja

    Udostępnij