Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 24, 2021

Scroll to top

Top

One Comment

Wandal zniszczył, KruK odmalował, pomogli kibice Widzewa -

Wandal zniszczył, KruK odmalował, pomogli kibice Widzewa

Mural Łaskiej Przychodni Weterynaryjnej już naprawiony. Z pomocą ruszył Fan Club Widzewa Łask, który sfinansował odmalowanie dzieła.

Mural stworzony przez pabianickiego street artystę KruKa cieszył oczy łaskowian. Takich ulicznych dzieł w Łasku jest jak na lekarstwo. Mury raczej są otagowane lub widnieją na nich graffiti sympatyzujące z klubami sportowymi.

Nic dziwnego, że kiedy w mieście pojawiły się dzieła Adama Wirskiego, mieszkańcy nie mogli się ich nachwalić. Pierwsze powstało na zlecenie właściciela przychodni. Na budynku pojawił się pies i kot, który zachwycił wszystkich. Drugi został stworzony przez artystę na elewacji Łaskiego Domu Kultury.

Niestety, okazało się, że nie wszyscy potrafią uszanować pracę artysty. Dzieło z przychodni zostało zniszczone przez wandala. Pojawiły się żydowskie gwiazdy oraz lawina komentarzy potępiających takie działania. Mieszkańcy byli wściekli i nie ma się im co dziwić.

Kruk

Prace KruKa ozdabiają wiele miejsc, a w pobliskich Pabianicach jest ich cała masa. Nikt jednak nie wpadł, by niszczyć jego prace.

Wielu osobom było wstyd za działanie wandala, ale to właśnie łascy kibice Widzewa sfinansowali naprawę muralu.

–   Zgłosił się do mnie ich przedstawiciel, zapytał ile to wyniesie. Stwierdził, że chcą to odnowić i przekazał mi gotówkę. Wczoraj naprawiłem zniszczoną pracę. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich postawą. Wielkie pięć dla nich – mówi KruK.

Na spotted Łask pojawiło się również oficjalne oświadczenie kibiców Widzewa.

W związku z przykrymi wydarzeniami jakie miały miejsce kilka tygodni wstecz, przy ulicy Kościuszki 10 (Łaska Przychodnia Weterynaryjna), jako Fan Club Łask pragniemy poinformować, że przy naszym zaangażowaniu graffiti wykonane na elewacji budynku wróciło do pierwotnej formy. W porozumieniu z właścicielem i autorem pracy postanowiliśmy w całości pokryć koszty
„akcji renowacji” 😉 Z tego miejsca pragniemy również poinformować miejscowych anonimów Łódzkiego Klubu Sportowego, że napisy i symbole(ŁKS- na twarzy kota,gwiazda Dawida na twarzy psa) malowane przez was na pracach nie związanych w żaden sposób ze światem kibicowskim nie robią na nas wrażenia. Z przykrością ubolewamy nad poziomem waszej inteligencji i głupoty.

z Widzewskim pozdrowieniem Fan Club Łask

Komentarze:

  1. RapTerapia

    BRAWO ZA POSTAWĘ !!

Wstaw komentarz