• Ciało 60-letniego mieszkańca Zborowa (gmina Widawa) zostało odnalezione w Niecieczy. Lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich.

   

  Do makabrycznego odkrycia doszło 28 listopada około godz. 8.30. Unoszące się na wodzie zwłoki sąsiada zauważył mieszkaniec pobliskiej posesji. Od razu zaalarmował odpowiednie służby.

  Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze o pomoc poprosili straż pożarną. Przyjechały cztery zastępy. Ewakuowali mężczyznę, ale po wyłowieniu jego ciała bez wątpliwości stwierdzili, że jest martwy. Lekarz również nie miał złudzeń. Nie wykluczył natomiast udziału osób trzecich. Ciało zabezpieczyła prokuratura.

   

  Wyłowiony to 60-letni mieszkaniec Zborowa w gminie Widawa. Mężczyzna udał się do swojego kolegi, który mieszkał przy rzece. Wyszedł wieczorem, ale nie dotarł do domu. Teren znał jak własną kieszeń i wiedział, że znajduje się tam rzeka. Być może poślizgnął się i niefortunnie do niej wpadł. Mógł również zasłabnąć lub ktoś „pomógł mu” i wrzucił go do rzeki.  Śledztwo prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

  Udostępnij