Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| May 22, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Budowa żłobka na finiszu

Budowa żłobka na finiszu

Mury już stoją, teraz prace skupiają się na wykończeniu wnętrza nowego żłobka. Już niedługo miejsce znajdzie tam 71 maluchów.

 

Powstanie takiej palcówki jest koniecznością i odpowiedzią na pilne potrzeby mieszkańców. Żłobek powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola Publicznego nr 3 w Łasku. W trzech oddziałach znajdzie się miejsce dla 71 dzieci. Wydzielona jest nowoczesna sala zabaw z miejscem na leżakowania, szatnią i pomieszczeniem sanitarnym. W trosce o najmłodszych pomyślano o sali zajęć ruchowych i gabinecie logopedycznym. W budynku znajdzie się również strefa administracyjna i aneks kuchenny. Warunki obiektu będą zbliżone do domowych, co zapewni pociechom poczucie komfortu i zagwarantuje ich prawidłowy rozwój. Dobrze przygotowana i wyposażona baza obiektu oraz kompetentna kadra pracownicza pozwolą dzieciom zdobywać nowe umiejętności społeczne, a także doskonalić już wykształcone, takie jak praca w grupie czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami.

Koszt inwestycji to 3.236.800 zł. Na jej realizację pozyskano od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie w wysokości 1.448.400 zł w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”.

Wstaw komentarz