• Mury już stoją, teraz prace skupiają się na wykończeniu wnętrza nowego żłobka. Już niedługo miejsce znajdzie tam 71 maluchów.

     

    Powstanie takiej palcówki jest koniecznością i odpowiedzią na pilne potrzeby mieszkańców. Żłobek powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola Publicznego nr 3 w Łasku. W trzech oddziałach znajdzie się miejsce dla 71 dzieci. Wydzielona jest nowoczesna sala zabaw z miejscem na leżakowania, szatnią i pomieszczeniem sanitarnym. W trosce o najmłodszych pomyślano o sali zajęć ruchowych i gabinecie logopedycznym. W budynku znajdzie się również strefa administracyjna i aneks kuchenny. Warunki obiektu będą zbliżone do domowych, co zapewni pociechom poczucie komfortu i zagwarantuje ich prawidłowy rozwój. Dobrze przygotowana i wyposażona baza obiektu oraz kompetentna kadra pracownicza pozwolą dzieciom zdobywać nowe umiejętności społeczne, a także doskonalić już wykształcone, takie jak praca w grupie czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami.

    Koszt inwestycji to 3.236.800 zł. Na jej realizację pozyskano od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie w wysokości 1.448.400 zł w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”.

    Udostępnij