• Robert Moskwa na specjalne zaproszenie Moniki Ślubowskiej, przyjechał do dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Łasku, by poczytać im bajki. Przy okazji zebrano pieniądze dla chorej Izy Chrostowskiej.

  14 maja do Przedszkola Publicznego nr 6 w Łasku przyjechał niezwykły gość. Na specjalne zaproszenie Moniki Ślubowskiej, prezes fundacji Pomaganie Jest Fajne, przybył znany aktor Roberta Moskwa. Spotkanie było świetną okazją do poznania zawodu aktora oraz sekretów teatru. Pan Robert chętnie odpowiadał na pytania i oczywiście czytał bajki, tj. „Czerwony Kapturek” czy „Lokomotywa”. Robił to w iście mistrzowski sposób. Wzorowa dykcja i niepowtarzalna intonacja przeniosły słuchaczy wprost do baśniowego świata.

  Tego dnia dobrej zabawie towarzyszył szczytny cel, czyli projekt charytatywny „Poczytaj nam Wujku”.

  – Założeniem tego projektu było zorganizowanie raz w roku na terenie Łasku spotkań w przedszkolu ze zbiórką pieniążków dla przewlekle chorego dzieciątka – mówi Monika Ślubowska.

  Uczestnicy spotkania zebrali 1540 zł, a cała kwota została przekazana na leczenie i rehabilitację Izy Chrostowskiej, podopiecznej fundacji „Pomaganie jest fajne”. Dziewczynka urodziła się ze stwardnieniem guzowatym i padaczką lekoodporną. Przedszkolaki pokazały ogromne serce i przekazały mnóstwo pozytywnej energii.

  foto: Rafał Kubera Moskwa1moskwa2moskwa4

  Udostępnij