• Blisko 50 osób uczestniczyło w evencie charytatywnym „Pomaganie przez gotowanie”. Niepełnosprawni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej uczyli się przyrządzać pizzę oraz dekorować ciasteczka.

   

  Event odbył się 15 marca w restauracji Retro Cafe&Restaurant. Zebrali się w niej podopieczni ŚDS oraz WTZ. Dzięki uprzejmości właścicielki Retro, wydarzenie odbyło się w jej restauracji, a kucharze tam pracujący służyli pomocą. Pomysłów na pizzę było wiele. Niektórzy pokusili się nawet o poszerzenie swoich horyzontów kulinarnych i próbowali robić calzone (pizza w kształcie pieroga). Nad wszystkim czuwała Monika Dąbrowska, finalistka II edycji Hell’s Kitchen, która podpowiadała kucharzom z Łasku, jak powinna wyglądać idealna pizza. Uczestnicy otrzymali imienne fartuchy, dzięki nim poczuli się niczym w telewizyjnym show o gotowaniu. Po zrobieniu pizzy nastąpił czas na degustację. Było pysznie.

  Czym byłoby danie główne bez deseru? Na pomoc ruszyła cukiernia Słodka Stacja, która uczyła podopiecznych, jak dekorować ciasteczka. Ta czynność dużą przyjemność sprawiła aktorowi Tomaszowi Włosokowi. Na koniec odbyło się dekorowanie tortu połączone z degustacją. Wypiek wszystkim smakował.

  Dużą atrakcją były również wspólne zdjęcia z gwiazdami. Niestety, nie pojawił się Bartek Wrona, lider zespołu Just5, który w ostatnim momencie się rozchorował.

   

  Organizatorem wydarzenia była Monika Ślubowska z „Pomaganie Jest Fajne”. Wolontariuszka dziękuje wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy na to wydarzenie przybyli z całej Polski. Ślubowska nie zwalnia tempa i już myśli o następnym przedsięwzięciu. Najprawdopodobniej event odbędzie się w czerwcu i będzie związany z pokazem mody z gwiazdami dla osób niepełnosprawnych.

  Udostępnij