• Blisko milion złotych gmina Buczek przeznaczyła na rozbudowę przychodni zdrowia. Mieszkańcy mogą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych na najwyższym poziomie.

     

    Urząd Gminy rozbudował Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Buczku. Dla pacjentów uruchomił w pełni wyposażoną nową część budynku ośrodka zdrowia z przeznaczeniem na prowadzenie świadczeń zdrowotnych z zakresu: rehabilitacji ambulatoryjnej (zabiegi rehabilitacyjne), poradni lekarza rehabilitacji, jak również poradni pediatrycznej dla dzieci zdrowych. Mając na uwadze dobro pacjentów, SP ZPOZ zakontraktował wyżej wymienione świadczenia z NFZ na 5 lat od  1.10.2017r. i z powodzeniem rozszerzył swe usługi rehabilitacyjne w ramach zawartej umowy.

    Na podstawie skierowań z poradni specjalistycznych, jak również od lekarza medycyny rodzinnej, pacjenci mogą skorzystać z gabinetu kinezyterapii. Ponadto rehabilitanci przeprowadzają z pacjentami ćwiczenia przyrządowe (ugul, rotory, wyciągi), ćwiczenia indywidualne. Ośrodek oferuje również gimnastykę korekcyjną. Dla pacjentów dostępny jest również gabinet fizykoterapii. Mogą skorzystać z światłolecznictwa,  ciepłolecznictwo – miejscowe okłady z masy parafiny, elektroterapii, laseroterapia, ultradźwięk, pole magnetyczne, diatermię krótkofalową, krioterapię – ciekły azot, mechaniczny drenaż limfatyczny, gabinet hydroterapii, wirówki kończyn górnych, wirówki kończyn dolnych, wanny do hydromasażu, gabinetu masażu.

    Porady lekarza rehabilitacji odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę w wyznaczonych godzinach. Badania profilaktyczne, przesiewowe oraz szczepienia ochronne dla dzieci zdrowych odbywają się w środy i czwartki po wcześniejszym uzgodnieniu w rejestracji przychodni.

    Udostępnij