• Ponad 40 dzieci uczestniczyło w testach zorganizowanych przez APN Funinio i Orto Med Sport

     

    Szkołę w Kolumnie odwiedzili najlepsi fachowcy w Polsce w dziedzinie ortopedii, fizjoterapii oraz psychologii z kliniki ortopedii i traumatologii. Przeprowadzili wśród młodych akademików testy koordynacji i rozwoju motorycznego, badania ortopedyczne oraz warsztaty z prawidłowego automasażu (rolowania). Była również prelekcji dla rodziców z psychologiem sportu Pawłem Drużkiem, na co dzień pracującym z Damianem Kądziorem, piłkarzem powołanym do reprezentacji Polski. Pod okiem trenerów z Akademii odbyły się testy piłkarskie – sprawności ogólnej i specjalnej, oceniające potencjał zawodników. Testom bacznie przyglądał się dr Bartłomiej Kacprzak.

    Głównym celem projektu było uzyskanie odpowiedzi, czy dany zawodnik prawidłowo się rozwija. Uzyskane wyniki z poszczególnych testów umożliwiły pogląd na zalety, które dzieci posiadają, ale również na wady, które poprzez odpowiednio zorganizowaną jednostkę treningową są w stanie poprawić. Dodatkowo na specjalistycznym sprzęcie fizjoterapeuci przeprowadzili poglądowe badanie stóp i ocenili, czy wymagana jest konsultacja ze specjalistą.

    Nie zabrakło również atrakcji. Była nią wizyta reprezentanta Polski w piłce nożnej Mariusza Stępińskiego, grającego obecnie w Chievo Verona (włoski zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej). Gość wzbudził zachwyt wśród dzieci, które mogły z nim porozmawiać, zapozować do wspólnego zdjęcia i otrzymać autograf. Mariusz został zasypany licznymi pytaniami. Dzieci pytały o wszystko, nawet o to, ile zarabia na sekundę oraz jakim autem jeździ. Mali adepci futbolu pytali też o Roberta Lewandowskiego, ich największego idola.funionio1 funionio2 funionio3

    Udostępnij