• Policjanci zatrzymali 30-latka, który skradł 4 rowery z terenu jednej posesji w gminie Łask. Za popełniony czyn grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.

    15 maja 2017 roku do komendy w Łasku zgłosił się mieszkaniec gminy Łask, który zawiadomił o kradzieży czterech rowerów z terenu jego posesji. Pokrzywdzony oszacował straty na 2000 złotych.  Policjanci sprawnie wytypowali osobę podejrzewaną. 30-letni złodziej bowiem sprzedał łupy do lombardu w Sieradzu. Nie spodziewał się, że rowery zostaną wystawione na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych. Funkcjonariuszom w wyjaśnieniu sprawy pomógł sam pokrzywdzony, który zaangażował się w poszukiwania skradzionych rowerów, ustalając w rezultacie, w którym z lombardów się znajdują Dzięki temu, po nitce do kłębka, stróże prawa ustalili sprawcę i zapukali do drzwi 30 – latka. Mężczyzna nie krył zdziwienia widząc mundurowych. Trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży czterech rowerów o łącznej wartości 2000 złotych. Mieszkaniec gminy Łask był wcześniej notowany za konflikty z prawem. Swoje zachowanie tłumaczył ciężką sytuacją życiową. Grozi ma teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

    Policja dziękuje za zaangażowanie pokrzywdzonemu, gdyż taka postawa pozwoliła na szybkie ustalenie sprawcy i odzyskanie skradzionego mienia.

     

    Udostępnij