• Mieszkańcy Kolumny walczą o działkę, która została wystawiona do przetargu. Przeciwko jej sprzedaży jest blisko 400 osób.

    Do naszej redakcji trafił list, który także został wysłany do burmistrza, wszystkich, przewodniczącego Rady Miejskiej, a nawet do wojewody łódzkiego. Mieszkańcy Kolumny sprzeciwiają się sprzedaży jednej z działek, która po raz kolejny została wystawiona do przetargu. W obronie działki stanęło blisko 400 mieszkańców i temat zostanie podniesiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej, a także specjalnie zorganizowanym spotkaniu. Przedstawiamy pełną treść listu.
    Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych starań odnośnie uchylenia uchwały w sprawie sprzedaży działki nr 181 obręb 5, ul. Śląska 3, na terenie Kolumny. Od wielu lat mieszkańcy Kolumny starają się powstrzymać sprzedaż wyżej wymienionej działki. Teren ten jest szczególnie ważny dla mieszkańców Kolumny, gdyż jest to ostatnie miejsce w centrum naszej miejscowości, na terenie którego moglibyśmy stworzyć spajającą naszą społeczność inwestycję. W Kolumnie nie ma żadnego miejsca, w którym mieszkańcy mogliby wspólnie spędzić czas. Jedynymi obiektami tego typu jest szkoła i kościół. W Kolumnie na 5000 mieszkańców nie mamy nawet otwartego placu zabaw. Marzy nam się miejsce, w którym będziemy mogli się spotykać i wspólnie działać na rzecz naszej miejscowości. Działka przy ulicy Śląskiej 3 w Kolumnie jest idealną działką dla inwestycji tego typu, gdyż znajduje się ona w centrum miejscowości, jest niedaleko szkoły, w pobliżu lasu z dobrą drogą dojazdową. Niestety Pan Burmistrz od wielu lat odmawia nam choć w części sfinansowania naszych marzeń. Jednak w najbliższym czasie mielibyśmy szansę na dotację ze środków unijnych na rewitalizację dla województwa łódzkiego, z których chcielibyśmy skorzystać w realizacji naszego wspólnego społecznego celu. W ostatnim czasie Pan Burmistrz Gabriel Szkudlarek ogłosił przetarg na interesującą nas działkę, co może całkowicie przekreślić nasze marzenia. W związku z tym prosimy o wsparcie ze strony Wojewody, aby pomogła nam w walce o naszą przyszłość. Załączamy pismo jakie złożyliśmy do Przewodniczącego Rady Gminy Łask w ostatnim czasie.

    Udostępnij