• Tradycja jesiennych zawodów latawców kontynuowana jest w Łasku od 20 lat. W pracowni modelarskiej Łaskiego Domu Kultury powstają latawce płaskie i skrzynkowe zgodnie z przepisami Aeroklubu Polskiego.

  W dniu 19 września odbyło się XX Łaskie Święto Latawca na boisku CSiR przy ulicy Narutowicza. W zawodach wystartowało łącznie 20 zawodników do lat czternastu. Pierwsze miejsce w kategorii latawców płaskich zdobył Mikołaj Bulzacki, drugi był Maciej Wilczyński, trzecia Oliwia Matyśniak, w kategorii latawców skrzynkowych pierwszy był Bartłomiej Tosik, druga Oliwia Matyśniak, trzeci Igor Kruk.

  W konkursie liczyła się konstrukcja latawca, jego wykonanie oraz zdobienie, suma oceny statycznej oraz oceny za lot dał wynik.

  Zawody odbyły się w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Łasku, miłym akcentem było ufundowanie dla zawodników i obsługi zawodów tortu przez Carrefour Market z Łasku w ramach Urodzinowego Dnia Sąsiada.

  Najlepsi zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski Latawców we Włocławku oraz zawodów ogólnopolskich w Częstochowie i w Gliwicach.

   

  Andrzej Pikosz

  Udostępnij