• MULKS Łask ciągle w formie zajmując pierwsze miejsce w tabeli, Orkan Buczek i LKS Kwiatkowice biją się o fotel lidera, a LUKS Bałucz gromi przeciwnika. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd boisk.

Klasa okręgowa

Jak zwykle zaczynamy od dobrych wiadomości. A tych jest sporo. Czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł beniaminek LKS Kwiatkowice. Piłkarze zwyciężyli 2:1 z drużyną Gal Gaz Galewice. Doskonale poradził sobie także LUKS Bałucz, który w wyjazdowym meczu 5:2 pokonał Unię Sulmierzyce. Za poprzednią porażkę zrehabilitował się także Orkan Buczek, który na własnym stadionie podejmował MLKS Konopnicę. Mecz zapowiadał się ciekawie, ponieważ MLKS Konopnica do najsłabszych drużyn nie należy. Mimo wszystko pierwszy do ataku przystąpił Orkan,  a ściślej ujmując Damian Kieraś, akcję „główką” wykończył Kuba Kopa. Niestety, piłkę nie udało się umieścić w bramce. Od 36 minuty drużyna z Buczku grała z przewagą jednego zawodnika i dwie minuty później zdobyła pierwszego gola. Po rzucie rożnym, piłkę głową odbił Jacek Popek i skierował ją wprost do siatki. Niestety, chwilę później drużyna przeciwna strzeliła kontaktowego gola. Orkan jak na drużynę z charakterem przystało nie poddawał się, piłkarze przeprowadzili kilka dobrych akcji i tylko kwestią czasu było zdobycie kolejnego punktu. Tak też stało się w 88 minucie, z tym że zwycięskiego gola strzelił … obrońca MLKS Konopnica. Trzy punkty powędrowały jednak do Orkanu, któremu w tym meczu szczęście sprzyjało.
    Niestety porażką zakończył się mecz Widavia Widawa z Czarnymi Rząśnia. Wynik to 5 do 1.
    Tabela klasy okręgowej wygląda następująco: drugie miejsce zajmuje LKS Kwiatkowice, trzecie miejsce Orkan Buczek, piąte LUKS Bałucz, a trzynaste Widavia Widawa.

A-klasa

Dobry mecz rozegrała Tęcza Brodnia, która bez problemu wygrała z TS Gruszczyce 3:0. Jak zwykle rewelacyjnie poradzili sobie piłkarze MULKS Łask, którzy tym razem udali się na mecz wyjazdowy do Dzigorzewa. Początkowo inicjatywę przejęli gospodarze, jednak lider tabeli MULKS Łask szybko pokazał kto rządzi w A-klasie. 19 minuta gry i Dominik Gromada idealnie podaje do Kamila Królaka, który mocnym strzałem zdobywa pierwszego gola. Druga bramka padła w 27 minucie dzięki Dominikowi Brajtenbachowi. Mimo kilku doskonałych okazji do strzelenia kolejnych bramek, mecz kończy się wynikiem 2:0. MULKS Łask dalej jest liderem tabeli, a Tęcza Brodnia zajmuje siódme miejsce.

B-klasa

W piątej kolejce B-klasy drużyny z powiatu łaskiego odniosły porażki. LKS Chociw przegrał z LKS II Kalinowa 1:0, a LZS Chrząstawa została pokonana przez KS Karsznice (Zduńska Wola) 2:1. LKS Chociw zajmuje siódme miejsce, a LZS Chrząstawa ostatnie.