• Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 42-latek, który w Łasku na ulicy Warszawskiej przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę. Kierowca renault stracił już prawo jazdy, a o dalszym jego losie zadecyduje teraz sąd.

    W niedzielę (21.04.2024 r.) chwilę przed godziną 11:00, łascy policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów na ulicy Warszawskiej w Łasku. W pewnym momencie, funkcjonariusze zmierzyli prędkość osobowego renault. Kierowca miał na liczniku 73 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50 km/h. Tym samym, przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Po chwili, okazało się, że nie było to jego jedynie przewinienie. Kiedy policjanci podeszli do kierowcy pojazdu, od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

    42-letni kierowca stracił już prawo jazdy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

    Policjanci apelują: Piłeś – Nie jedź!

    sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski 

    Udostępnij