• Bardzo dużą sumę pieniędzy straciła mieszkanka powiatu łaskiego, do której zadzwonił rzekomy pracownik bankowego departamentu bezpieczeństwa z informacją o zagrożonych środkach finansowych na jej koncie. Łascy policjanci apelują o ostrożność.

    Oszuści wymyślają coraz to nowsze pomysły na wyłudzanie pieniędzy. Ostatnio, coraz popularniejsza staje się metoda na BLIK-a, gdzie oszust, podszywając się pod pracownika banku, przekonuje swoje ofiary o tym, że środki na ich koncie są zagrożone i w celu ich ochrony należy je wypłacić i ulokować na innym „bezpiecznym koncie” poprzez dokonywanie wpłat przy wykorzystaniu kodów BLIK. Tym sposobem pieniądze trafiają w ręce oszustów.

    Policjanci coraz częściej otrzymują sygnały o tego typu przestępstwach. Tym razem ofiarą oszustwa padła mieszkanka powiatu łaskiego. Do zdarzenia doszło 9 kwietnia br., kiedy to kobieta uwierzyła w historię opowiedzianą przez fałszywego pracownika banku o próbach włamania na jej konto bankowe i przekazała swoje oszczędności przestępcy, postępując zgodnie z jego instrukcjami. Po wybraniu gotówki z banku, wpłacała ją na bieżąco wpłatomatem na konto oszusta za pomocą podanych przez niego kodów BLIK.

    Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi Cię o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki!

    sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij