• Z wizytą do łaskiej komendy przyszli niecodzienni goście. Policjantów odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej numer 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Na małych gości czekał pokaz tresury psa służbowego, zapoznanie z wyposażeniem radiowozu, a także stanowiskiem dowodzenia. Ponadto uczniowie mogli z bliska zobaczyć pracę policjantów czy też wykonać pamiątkowe odciski palców w pokoju technika kryminalistyki. Wysłuchali również wielu cennych rad na temat ich własnego bezpieczeństwa.

    W środę, 13 marca 2024 roku, mury Komendy Powiatowej Policji w Łasku odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej numer 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Podczas spotkania milusińscy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy łaskich policjantów. Najmłodsi zwiedzili stanowisko kierowania, gdzie został im pokazany system miejskiego monitoringu i „okiem” kamery mogli zobaczyć nasze miasto. Ogromne emocje wzbudziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych a następnie policyjny radiowóz. Dzisiejsza wizyta zakończyła się na pokazie tresury psa służbowego. Przewodnik policyjnego psa zaprezentował posłuszeństwo czworonoga i omówił jak bezpiecznie zachować się podczas kontaktu z napotkanymi na drodze zwierzętami. Dzieci dowiedziały się także kim jest technik kryminalistyki i czym się zajmuje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również pobieranie odcisków palców na karcie daktyloskopijnej, a także prezentacja „elektrycznego krzesła”, które służy policjantom do wykonywania fotografii sygnalitycznych osobom podejrzanym o popełnienie różnych przestępstw. 

    Podczas wizyty czuć było, że odwiedziny łaskiej jednostki wywołało u przyjętych gości niemałe emocje. Uczestnicy podczas zwiedzania brali czynny udział w spotkaniu, dzielili się z policjantami swoimi spostrzeżeniami oraz wykazywali duże zainteresowanie pracą mundurowych. Na zakończenie, dzieci otrzymały drobny prezent w postaci elementu odblaskowego, który upamiętni ich wizytę w łaskiej komendzie. 

    sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij