• Łascy policjanci pracowali w ubiegłym tygodniu na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Objazdowej w Łasku. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 18-latki. Kobieta trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych!

  Do zdarzenia doszło w czwartek chwilę po godzinie 17:00 na ulicy Objazdowej w Łasku. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący samochodem osobowym fordem który jechał od strony Zduńskiej Woli w kierunku Pabianic nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych młodej kobiecie i potrącił ją. 18-letnia zduńskowolanka trafiła do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 37-letniego kierującego. Mieszkaniec powiatu łaskiego był trzeźwy. W miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali też świadków, a kierującemu zatrzymali prawo jazdy. 

  Apelujemy o ostrożność! 

  Trwający okres zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

  Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze – zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.

  Apelujemy również do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20-30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. #DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ! #NOŚ ODBLASKI!

  sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski

  Udostępnij