• W sobotę, 17 lutego około godziny 22:00 na drodze wojewódzkiej 483 w miejscowości Buczek doszło do wypadku drogowego. W trakcie czynności prowadzonych przez mundurowych, 39-letni kierujący skodą, ledwo zahamował przed radiowozami, które zabezpieczały miejsce zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

    W minioną sobotę (17.02.2024 r.) chwilę po godzinie 22:00, dyżurny łaskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 483 w miejscowości Buczek. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letnia mieszkanka Bełchatowa, jadąc samochodem marki Opel Astra od strony Zelowa w kierunku Łasku, niedostawała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem a następnie wjechała do rowu i uderzyła w drzewo oraz przepust drogowy. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała kierująca oraz siedząca za nią, jej 17-letnia pasażerka. Kobiety zostały przewiezione do szpitala. W pojeździe znajdowało się także, dwóch 18-latków, którzy nie doznali obrażeń. Kierująca była trzewźwa. Zdarzenie zabezpieczali także strażacy. Wszystkie samochody, zarówno policyjne, jak i strażackie miały włączone lampy błyskowe.

    W trakcie wykonywania czynności na miejscu wypadku, policjant zabezpieczający miejsce zdarzenia od strony Łasku, zauważył nadjeżdżający z dużą prędkością samochód osobowy. Mundurowy wybiegł na drogę i zaczął wydawać kierującemu polecenia do zatrzymania pojazdu. Kierujący w ostatniej chwili zahamował i z piskiem opon zatrzymał się tuż przed radiowozami. Jak się później okazało, 39-letni kierujący skodą, był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd został zholowany na jego koszt, na parking strzeżony. Mężczyzna tłumaczył się, że nie zauważył stojących na drodze pojazdów, dlatego zahamował dopiero w ostatniej chwili. 39-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

    sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski

    zdjęcia: PSP Łask, OSP Buczek

    Udostępnij