• Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywym profilem na Facebooku, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków.

    Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nieprawdziwy profil informuje o inwestycji mającej zagwarantować emeryturę już w wieku 50 lat.

    Oszuści podają, że wystarczy zainwestować tysiąc złotych. Prawdopodobnie w ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków. Aby uwiarygodnić informację, posłużono się spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS, prof. Gertrudy Uścińskiej.

    W związku z zaistniałą sytuacją ZUS rozważa podjęcie kroków prawnych. Przy tej okazji przypomina również o możliwych próbach wyłudzania danych od klientów Zakładu.

    Nie należy klikać w podejrzane linki, zarówno mailowe, jak i przesyłane w wiadomościach SMS. Nie należy także pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.

    Udostępnij