• Laureatami nagrody Super Samorząd 2023 zostali: sołtyska Dorota Mirowska, Koło Gospodyń Wiejskich Dobrowianki i władze gminy Sędziejowice za połączenie działań integrujących mieszkańców z konsultacjami społecznymi.

    Laureaci zostali wybrani spośród 183 uczestników ubiegłorocznej edycji akcji Masz Głos przez jury w składzie: Edwin Bendyk (Fundacja Batorego), Jerzy Stępień (sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku), Agnieszka Jędrzejczyk (OKO.press), Krzysztof Majak (Onet), Dorota Wiszejko-Wierzbicka (Uniwersytet SWPS). 

    Laureaci obydwu nagród otrzymali po 3 tys. zł na działania społeczne, pamiątkowe statuetki i dyplomy. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 2 lutego o godz. 12.00 w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie 

    Nagroda Super Samorząd jest przyznawana od 2011 roku. Na pomysł doceniania dobrze funkcjonujących gmin w Polsce, gdzie mieszkańcy razem z władzami –  jak równy z równym – pracują nad rozwiązaniem jakiegoś lokalnego problemu, wpadła Joanna Załuska, wieloletnia dyrektorka akcji Masz Głos – programu Fundacji Batorego. Nagrodę otrzymują zarówno inicjujące potrzebę zmian organizacje społeczne lub grupy nieformalne, jak i współpracujące z nimi władze. 

    Źródło: Fundacja im. Stefana Batorego

    Udostępnij