• Szeregi łódzkiego garnizonu Policji zasiliło 57 funkcjonariuszy, w tym 35 policjantów i 22 policjantki. Uroczyste ślubowanie odbyło się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

  W dniu 9 stycznia 2024 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. Szeregi łódzkiego garnizonu Policji zasiliło 57 funkcjonariuszy. Spośród grona ślubujących jeden policjant oraz jedna policjantka zasili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Łasku. 
  Młodzi adepci przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną między innymi z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

  Nowo przyjętym do służby funkcjonariuszom życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia!

  Chcesz służyć w Policji? Rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas!


  Terminy przyjęć do służby zaplanowane na 2024 rok to:

  4 marca 2024 roku
  24 kwietnia 2024 roku
  8 lipca 2024 roku
  9 września 2024 roku
  30 października 2024 roku
  30 grudnia 2024 roku

  Dokumenty można złożyć bezpośrednio w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku, ul. 9 Maja 32/36, 98-100 Łask  lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendach miejskich/powiatowych na terenie Województwa Łódzkiego oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłając na adres Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ul. Lutomierska 108/112, 91-048 Łódź.

  źródło i foto: kpplask

  Udostępnij