• Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w wigilię Bożego Narodzenia na ulicy Warszawskiej w Łasku. Kierowca renault potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. 74-latka trafiła do szpitala, a mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci przypominają, że piesi są szczególnie narażeni na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Dlatego kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych muszą za każdym razem zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie spowodują zagrożenia dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

    Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło 24 grudnia br. chwilę przed godziną 14:00 na ulicy Warszawskiej w Łasku. Na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 74-letnia łaskowianka. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 75-letni kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych kobiecie i potrącił ją. Kobieta trafiła do szpitala, a kierowca renault stracił prawo jazdy. Kierujący był trzeźwy. 

    Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas zdarzeń drogowych. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni wzmóc czujność, zachować szczególną ostrożność, a także zdjąć nogę z gazu.

    Łascy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Mundurowi przypominają, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o odblaskach, które poprawiają widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

    sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

    Udostępnij