• Gorąca atmosfera, świąteczne zapachy, kolędy, Mikołaj z prezentami, dziecięce uśmiechy i mnóstwo serdeczności wokół. Tak wyglądał tegoroczny Sędziejowicki Kiermasz Bożonarodzeniowy. Impreza i po raz pierwszy odbywała się pod dachem i ta formuła spotkała się z dobrym przyjęciem uczestników.

  – W ubiegłym roku mieliśmy podczas Kiermaszu mróz minus dwadzieścia stopni. Dzieciom było ciężko występować, odwiedzający też „wpadali” na chwilę, coś kupić i zmykali do domów. Dlatego podjęliśmy decyzję aby eksperymentalnie przenieść tym razem imprezę pod dach – mówi Dariusz Cieślak – Wójt Gminy Sędziejowice – To był chyba dobry pomysł, bo frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – dodaje.

  Na miejscu można było kupić rękodzieło, biżuterię, miody od lokalnych pszczelarzy, ciasta i świąteczne potrawy od Kół Gospodyń Wiejskich, kosmetyki czy wytwory rąk podopiecznych i kadry Środowiskowy Dom Samopomocy – Sędziejowice. Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach przygotowała kiermasz książek, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP KSRG Sędziejowice pierniczki i gorące kakao, a na stoisku Urząd Gminy Sędziejowice rozdawane były kalendarze na 2024 rok oraz gminne gadżety.

  Dzieci, które przyniosły na kiermasz własnoręcznie przygotowaną kartkę świąteczną dostawały upominki i łakocie od Mikołaja. W ramach gminnych priorytetów na 2024 rok, dzieci otrzymały też kamizelki i opaski odblaskowe, żeby poprawić ich bezpieczeństwo na drogach.

  Podczas wydarzenia można było też nieodpłatnie zdobyć choinkę i zrobić coś dobrego dla planety. Wspólnie z Osp Żagliny, gmina przeprowadziła akcję „Choinka za elektroodpady”. W zamian za zużyty sprzęt rozdano 50 świątecznych drzewek. A druhowie z Żaglin odjechali z pełny wozem i przyczepą elektroodpadów.

  Oprawę artystyczną zapewnił gospodarz obiektu – Gok Sędziejowice. Kolędy i pastorałki można było usłyszeć w wykonaniu podopiecznych placówki, ale też Gminno – Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”, Dzieci z Doliny Grabi i kapeli „Sędziej”. Imprezę zakończyło wspólne wykonanie kolędy.

  źródło i foto: gmina sędziejowice

  Udostępnij