• Potrzebujesz samochodu osobowego, którym bez problemu dojedziesz do pracy w centrum miasta? Pomyśl o inwestycji w auto elektryczne. To duże udogodnienie dla wymagających osób, które nie chcą tracić czasu na poszukiwania miejsca parkingowego. Dowiedz się, dlaczego warto je wybrać i ile kosztuje eksploatacja samochodu elektrycznego.

    Buspasy dostępne dla elektryków

    To ogromne udogodnienie dla osób, które dojeżdżają codziennie. Kiedy kupisz oszczędny samochód do miasta z napędem elektrycznym, o wiele szybciej dotrzesz do pracy – nawet w godzinach szczytu. Od 2018 roku kierowcy elektrycznych samochodów mogą korzystać z pasów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej. Wynika to z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Omijasz korki, oszczędzasz czas i pieniądze!

    Bezpłatne parkingi na terenie miasta

    Auto elektryczne w mieście daje znacznie większe możliwości w kwestii parkowania. W dużych aglomeracjach miejskich znajdziesz wyznaczone miejsca postojowe dla elektryków, które są bezpłatne. Kupując elektryka, nie musisz martwić się o bilety parkingowe.

    Mniejsza szkodliwość dla środowiska

    Elektryczny samochód nie generuje spalin, które są szkodliwe zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia człowieka. Także z tego względu są one w Polsce coraz popularniejsze. Nasza świadomość dotycząca ekologii zwiększa się z każdym rokiem. W badaniu przeprowadzonym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska* aż 41% ankietowanych uważa, że transport samochodowy jest przyczyną złego stanu powietrza w Polsce. Wybór auta zasilanego elektrycznie pozwala w prosty sposób zmniejszyć problemu smogu w aglomeracjach.

    Tanie ubezpieczenie OC pojazdu

    Auto elektryczne to spore oszczędności w kwestii wykupienia obowiązkowej polisy OC. Mimo stosunkowo wysokich kosztów zakupu pojazdu warto zaznaczyć, że najniższe stawki ubezpieczenia elektryka oscylują w granicy 700-800 złotych. Sprawdź, jaka różnica jest pomiędzy modelami zasilanymi prądem, benzyną a dieslem, gdy kupujesz ubezpieczenie OC w Balcia Insurance.

    Niskie koszty eksploatacji

    Ogromnym atutem elektrycznego samochodu do miasta jest ekonomiczność podróżowania. Miejskie pojazdy są kompaktowe i oszczędne. To kluczowe parametry dla osób poruszających się na co dzień po miejskiej dżungli. Nowoczesny napęd nie emituje spalin, hałasu, a dodatkowo jest tani w eksploatacji. Przejechanie 100 kilometrów autem elektrycznym to koszt nie większy niż kilkanaście złotych.

    Jakie są najlepsze samochody elektryczne do miasta?

    Na rynku pojawia się coraz więcej małych aut elektrycznych, które są idealnym wyborem dla osób, które dużo podróżują po miejskich uliczkach. Dobrym wyborem będzie np.: Nissan Leaf, Volkswagen ID.3, BMW i3 czy Tesla Model 3. To najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce. Wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji oraz kompaktowymi rozmiarami, co ułatwia parkowanie w centrach dużych miast.

    Warto rozważyć różne aspekty tego, jaki ekonomiczny samochód do miasta będzie dla Ciebie najlepszy. Dla niektórych kierowców ważniejszy będzie zasięg, dla innych wielkość bagażnika czy wymiary. Zanim zdecydujesz się na konkretny, przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Modele elektryczne to wysoki koszt początkowy, ale niesamowite oszczędności w kwestii eksploatacji, ubezpieczenia OC i wygoda użytkowania pojazdu na co dzień. Wielu ubezpieczycieli, np. Balcia, oferuje możliwość opłacenia polisy ratalnie, co jeszcze bardziej zmniejsza koszty, które musimy ponieść podczas zakupu auta. Pamiętaj także, o rządowym dofinansowaniu, które może wynieść nawet do 27 tys. zł!

    *Jednotematyczne badanie świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski.  Jakość Powietrza. Ministerstwo Klimatu i Środowiska (listopad 2021 r.)

    Udostępnij