• 1119 ujawnionych wykroczeń, w tym 902 przekroczenia prędkości i  5 zatrzymanych praw jazdy , to efekt  prowadzonych w miniony piątek działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim.

  22 lipca policjanci drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Na głównych  ciągach komunikacyjnych i odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi, można było  spotkać m.in. nieoznakowane radiowozy grupy SPEED  wyposażone w wideorejestratory.

  W trakcie działań mundurowi skontrolowali  1104 uczestników ruchu drogowego,  ujawniając 1119 wykroczeń, w tym 902 przekroczenia prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Należy pamiętać, że przekraczając dozwoloną prędkość, świadomie stwarzamy realnezagrożenie, zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu – mówi asp. sztab. Szymon Pytel  z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

  Warto wiedzieć, że dziś, 25 lipca, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

  Pomimo wielu naszych apeli, w tym roku podczas wakacji na łódzkich drogach doszło do 243 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 300 zostało rannych. Ujawniliśmy 597 nietrzeźwych kierowców – dodaje funkcjonariusz. – Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy wszystkim kierowcom życzymy, aby pamiętali, że  dla każdego jest miejsce na drodze, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy  od nas samych i naszego poszanowania dla prawa i innych użytkowników drogi.

  Udostępnij