• Przed nami V Łaski Dzień Podróżnika im. Tomasza Dronki, który odbędzie się 18.06.2022 r.

  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat V Łaskiego Dnia Podróżnika im. Tomasza Dronki. W tej edycji zaplanowaliśmy dwie formy turystyki aktywnej:

  SPŁYW KAJAKOWY: godz. 9:00 – zbiórka przed Klubem Garnizonowym, rozpoczęcie spływu kajakowego, trasa Ldzań-Łask (ok. 8 km). Trasa jest dość wymagająca, dużo zwalonych drzew, momentami płycizny. Trudy wynagradzają piękne krajobrazy doliny Grabi.

  Kajaki wypożyczone od firmy Kajakinet.pl, koszt 20zł/os,
  Liczba uczestników ograniczona (60 osób), dowóz na miejsce spływu zagwarantowany przez organizatorów

  RAJD ROWEROWY: godz. 10:00 – zbiórka przed Klubem Garnizonowym, rozpoczęcie rajdu rowerowego. Przejedziemy wzdłuż rzeki Grabi do Marzenina następnie przez Okup, Orchów, Wiewiórczyn do Łasku – Kolumny ul. Plażowa, gdzie dołączymy do grupy kajakowej. Długość rajdu wyniesie ok 35 kilometrów. Trasa będzie wiodła drogami asfaltowymi i szutrowymi oraz leśnymi (w niewielkiej części). Osią rajdu będzie rzeka Grabia. Zapoznamy się z licznymi zabytkami architektury, poznamy kilka ciekawostek krajoznawczych. Organizator zapewnia przewodnika podczas rajdu. Ruch rowerów odbywa się zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Uwaga! Warunkiem koniecznym do udziału w rajdzie jest posiadanie sprawnego roweru (między innymi: nasmarowany niepiszczący łańcuch, prawidłowe ciśnienie w oponach, dzwonek, działające hamulce, prawidłowa wysokość siodełka). Ma to wpływ na bezpieczeństwo uczestnika jak i pozostałych osób. Koszt: 10 zł, uczestnicy przyjeżdżają swoim rowerem.

  ZAKOŃCZENIE RAJDU I SPŁYWU, WSPÓLNE OGNISKO: godz. 14:00 – Spływ kajakowy i rajd mają swoje zakończenie na ulicy Plażowej w Kolumnie. Gdzie dla uczestników Łaskiego Dnia Podróżnika zostanie zorganizowane ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek (wędlina zagwarantowana przez organizatorów). Ze względu na trudny do przewidzenia czas zakończenia Dnia Podróżnika uczestnicy z ul. Plażowej do swoich domów muszą wrócić na własną rękę (w pobliżu znajdują się przystanki MZK i dworzec PKP).

  ZAPISY:
  przez wiadomość e-mail: pttklask@poczta.onet.pl
  przez skrzynkę kontaktową na profilu Facebook: Wojskowe Koło PTTK Łask

  W treści proszę podać imiona i nazwiska uczestników, wybrany rodzaj aktywności turystycznej (rajd rowerowy, spływ) oraz PESEL do celów ubezpieczeniowych.

  W przypadku rezygnacji z imprezy prosimy również o taką informację, by nie blokować innym osobom miejsca.

  W tym roku od wszystkich uczestników pobieramy symboliczne opłaty, które zostaną przeznaczone na zabezpieczenie i organizację imprezy turystycznej. Koszt zależny od typu wybranej aktywności turystycznej (od 10 do 20 zł). Prosimy o wcześniejsze stawiennictwo na miejscach zbiórki, w celu zebrania opłat i podpisania zgód na przetwarzanie danych osobowych.

  Impreza dotowana jest z budżetu gminy Łask.

  Źródło: Wojskowe Koło PTTK Łask

  Udostępnij