• Kiedy blisko 40 lat temu (1983) pojawiła się w Teatrze Wielkim w Łodzi „Norma” – mistrzowskie dzieło Vincenzo Belliniego, publiczność zachwyciła się tym, co zobaczyła i usłyszała! Włoskie bel canto zabrzmiało na łódzkiej scenie z prawdziwą siłą w znakomitej interpretacji muzycznej i wokalnej pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z niezapomnianą Teresą May-Czyżowską w partii tytułowej.

  Dzisiaj Teatr wraca do tej dramatycznej opery z jej wspaniałymi, popisowymi ariami i ansamblami
  w koncertowym wykonaniu – z solistami, którzy na pewno nie zawiodą, a z pewnością zachwycą swoimi możliwościami wokalnymi, interpretacją muzyczną i owym bel cantem właśnie.

  Przejmująca historia głównych bohaterów (Norma, Adalgisa, Pollione, Oroveso) pełna miłosnych perypetii, rozgrywających się w Galii będącej pod rzymską okupacją – jest nie tylko poruszająca i wciągająca widza w kulisy działań bohaterów; jest także znakomitym pretekstem dla ich efektownych i karkołomnych popisów wokalnych, których w tym dziele nie brakuje. Ku satysfakcji i uciesze publiczności.

  Nie mamy wątpliwości, że tak jak pierwsza nasza „Norma”zelektryzowała wielbicieli opery, tak i to spotkanie z maestrią kompozytorską Belliniego i kunsztem wokalnym artystów tej miary, co Joanna Woś, Bernadetta Grabias, Weronika Leśniewska, Arnold Rutkowski, Grzegorz Szostak i Dawid Kwieciński, zachwyci i usatysfakcjonuje najwybredniejszych melomanów.

  Jest jednak jeden warunek – trzeba przyjść, usłyszeć i zobaczyć…

  Opera w wersji koncertowej już 2 kwietnia 2022 roku na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi.

  obsada:
  Norma – JOANNA WOŚ
  Adalgisa – BERNADETTA GRABIAS
  Pollione – ARNOLD RUTKOWSKI
  Oroveso – GRZEGORZ SZOSTAK
  Clotilde – WERONIKA LEŚNIEWSKA
  Flavio – DAWID KWIECIŃSKI

  oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

  dyrygent – TADEUSZ KOZŁOWSKI

  przygotowanie chóru – Maciej Salski
  światła – Adam Trautz
  inspicjenci – Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk

  Udostępnij