• W Pabianicach przy ul. Szpitalnej 2 powstanie pięć budynków wielorodzinnych doskonale wpisujących się w istniejącą przestrzeń miejską. Założenie projektowe Młodzieniaszek Park polega na zastosowaniu prostych, minimalistycznych form bryłowych i skontrastowanie ich z otaczającą naturą. To także wysoki standard jakościowy inwestycji. Elementami charakterystycznymi budynków będą uskoki tarasowe kształtujące dynamiczną ekspozycję mieszkań.

  Dodatkowym atutem inwestycji jest dostęp do zrewitalizowanego parku z pięknym starodrzewem, który będzie miejscem relaksu i wypoczynku dla mieszkańców osiedla. Wjazdy do garaży podziemnych zostaną usytuowane w skrajnych częściach budynków, dzięki czemu zostanie wydzielona strefa dla ruchu pieszego wolna od samochodów. W inwestycji będą znajdowały się również lokale usługowe na poziomie parteru.

  – Inwestycję zrealizujemy w historycznie ważnym dla miasta miejscu. Wykorzystamy w projekcie elementy fasady dawnego szpitala, dając nowe życie przestrzeni, która obecnie składa się z pustostanu i niezagospodarowanego gruntu. Chcemy, aby obiekty mieszkalne i komercyjne stanowiły wartość dodaną nie tylko dla przyszłych mieszkańców osiedla, ale dla całej społeczności lokalnej – podkreśla Przemysław Andrzejak, prezes Royal Sail Investment Group.

  W projekcie będzie znajdowało się 245 mieszkań od 33 m2 do 100 m2. W hali garażowej zaplanowano około 250 miejsc postojowych. Oprócz nich w podziemiu będą komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne związane z inwestycją oraz ogólnodostępna dla mieszkańców rowerownia.

  – Niewątpliwa zaleta mieszkań to duże balkony, na których będzie można stworzyć prywatną unikatową przestrzeń do rekreacji – mówi Paweł Marczyk, dyrektor ds. sprzedaży RSIG.

  Wartość inwestycji: 70.000.000 zł

  Ilość mieszkań: 245

  Powierzchnia działki: 1,8 ha

  Rozpoczęcie inwestycji: 2022

  Czas realizacji inwestycji: 4 lata

  Udostępnij