• Jeszcze do niedawna sztuczne kwiaty nie były uznawane za szczyt dobrego gustu – i to eufemistycznie rzecz ujmując. Plastikowe bukiety kojarzyły się raczej z kiczem niż z ekskluzywnym elementem wystroju wnętrz. Jednak obecnie, dzięki nowoczesnym metodom produkcji, sztuczne kwiaty do złudzenia przypominają te prawdziwe! Kwiatowe aranżacje stały się oryginalnym dodatkiem w wielu kawiarniach. Ogromną popularnością cieszą się też floralne ścianki do robienia zdjęć na wszelkiego rodzaju eventach. Co więcej, sztuczne kwiatowe kompozycje coraz częściej zdobią wnętrza mieszkań.

  I trudno się temu dziwić, ponieważ takie bukiety w niczym nie ustępują świeżym, a przy tym są od nich znacznie trwalsze. Poza tym zawsze możemy cieszyć się ulubionymi peoniami, sztucznymi słonecznikami czy tulipanami, bez względu na sezon. Można zrobić z nich ścienne dekoracje, udekorować ramę lustra, czy po prostu ustawić w wazonach.

  W jakim naczyniu wyeksponować sztuczne kwiaty?

  Najprostszym sposobem na to, żeby sztuczne kwiatowe aranżacje wyglądały naturalnie, jest oczywiście kupno kwiatów dobrej jakości. Wbrew pozorom, sztuczne kwiaty wcale nie muszą być drogie, żeby ładnie się prezentowały. Warto jednak wybierać kwiaty w neutralnych kolorach oraz w takich, w jakich najczęściej występują w naturze. Doskonałe będą na przykład pastelowe hortensje, które są bardzo uniwersalne, a także delikatne kremowe dalie. Poza tym te kwiaty są bardzo uniwersalne i przy ich pomocy możemy stworzyć wiele ciekawych aranżacji.

  Drugim ważnym punktem jest oczywiście znalezienie odpowiedniego wazonu, w którym umieścimy nasz bukiet. Świetne są ceramiczne wazy o geometrycznych kształtach, najlepiej w kolorze białym lub kremowym. Doskonale uzupełnią stroik, ale też nie zdominują go swoim wyglądem. Ciekawą bazą może być też dzbanek na mleko w stylu vintage lub zabytkowa, emaliowana bańka na mleko. Zwłaszcza te dwie ostatnie propozycje pięknie dopełnią aranżacji pomieszczeń urządzonych w stylu boho oraz rustykalnym.

  Najważniejsze jest, żeby naczynie, w którym chcemy wyeksponować kompozycję, było proste i klasyczne. Jak widać na zamieszczonym zdjęciu, bukiet może dobrze wyglądać nawet w zwykłej puszce! A ciekawe propozycje sztucznych kwiatów znajdziesz na goliathome.pl/kwiaty-sztuczne.

  Jak sprawić, żeby sztuczne kwiaty wyglądały naturalniej? Proste sposoby!

  Jednym z bardzo interesujących i prostych trików na to, żeby sztuczne kwiaty wyglądały naturalnie, jest wymieszanie ich ze świeżymi roślinami. Warto wybierać zielone gałązki, które długo wytrzymują bez wody, jak na przykład bukszpan.

  Doskonałe są także rośliny z suszonych bukietów. W ten sposób można zakonserwować gipsówkę czy wszelkiego rodzaju trawy. Suszki w połączeniu ze sztucznymi kwiatami stworzą lekką i oryginalną kompozycję, która będzie cieszyć nasze oczy przez cały rok! Oczywiście, sztuczne kwiaty można też wymieszać ze świeżymi. W tym przypadku pamiętajmy jednak, żeby często zmieniać wodę, tak żeby nie ucierpiały plastikowe łodyżki.

  Drugim sposobem na nadanie sztucznym kwiatom bardziej naturalnego wyglądu jest przycięcie listków oraz łodyg. Wystarczy usunąć wszystkie zielone elementy, które uważamy za zbędne, żeby nasza roślina zyskała na lekkości i naturalności. Tyle wystarczy, żeby cieszyć się trwałym pięknem sztucznych bukietów i stworzyć własne kompozycje!

  Udostępnij