Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 7, 2021

Scroll to top

Top

6 komentarzy

Kolejna droga do przebudowy -

Kolejna droga do przebudowy

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie zadania  Przebudowa drogi gminnej Buczek – Józefatów .Zadanie to zostanie objęte dofinansowaniem z Funduszu Dróg  Samorządowych Przyznana przez Łódzki Urząd  Wojewódzki . Koszt  przewidzianych do wykonana robót na drodze o długości  1,97 km  wynosi około 1,63 mln zł. Realizowany projekt jest ważnym elementem w układzie drogowym gminy.

W ramach przebudowy drogi na odcinku 1,32 km jezdnia zostanie wyremontowana i poszerzona do   5,3 m .

Na odcinku  0,65 km przebiegającym od zjazdu  z drogi wojewódzkiej 443  warstwa asfaltu zostanie wzmocniona nakładką o  grubości do 4 cm,  wybudowane wyniesione przejście dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa w pobliżu szkoły w Buczku, wyregulowane zostaną studnie kanalizacyjne i wodociągowe. Wprowadzone zostanie nowe oznakowanie pionowe  poziome drogi.

Realizowana inwestycja będzie ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz czynnikiem podnoszącym atrakcyjność gospodarczą terenu. Ułatwi dojazd do pracy mieszkańców gminy Buczek oraz zapewni pośrednio dogodny dojazd do Ośrodka Zdrowia, Urzędu Gminy w Buczku, kościoła czy apteki. Dzięki realizacji inwestycji zapewniony zostanie dogodny dojazd autobusów dowożących okoliczne dzieci do szkół  w Buczku . W przypadku ewentualnego zablokowania dróg wojewódzkich 483 lub 484 na skutek nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, wypadku,  katastrofy droga gminna   stanowić będzie dogodny objazd .Będzie również drogę ewakuacyjną w obszarze bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.  Będzie używana w tzw. sytuacjach awaryjnych.Zakończenie przebudowy planowane jest na 30 października 2019 r.

Komentarze:

 1. Kacper

  mek @ 22:33, 09.07.2019r. IP: *.*.156.208
  Zawsze panowała opinia że wójt Buczku kładzie nacisk na jakość dróg, a we wsi Maury-ca (droga prowadząca na lotnisko) dziura na dziurze i takie głębokie że stwarzają za-grożenie. Ktoś jednak nie wytrzymał i wielkimi białymi literami napisał ZWOLNIJ ZA-CZYNA SIĘ GMINA BUCZEK. Super pomysł gratulacje dla pomysłodawcy. Panie Bronku mieszkańcy Buczku równierz jeżdzą tą drogą.Może na tle tamtego napisu strzeli sobie Pan zdjęcie.
  Zuzia @ 06:27, 10.07.2019r. IP: *.*.155.199
  Tą jakość to widać przy zamkniętym placu zabaw za orlikiem w Buczku. Co było przy-czyną zamknięcia .Gdzie dzieci podczas wakacji mają się bawić.

 2. A co z drogą w Maurycy. To chyba najgorsza droga w gminie Buczek. Niech Pani tam przyjedzie z aparatem.

 3. Ola

  Co wy z tym placem zabaw ,jest czynne, cały czas dzieci nasze się bawią chodzę tam codziennie a ktoś sobie wymyślił pisze że jest nieczynne opanujcie się trochę ludzie a droga na małoryce nie mam za bardzo pojęcia ale tam nie ma naszych mieszkańców niech wam zrobiia z lasku dla swoich mieszkańców a nie my mamy robić absolutnie panie wójcie ma pani robić

 4. Ola

  Ma pan nie robić ,ma p dużo dróg na gminie buczek i tam poprawiać a nie na mauryce

 5. Bożena

  Wanda @ 18:35, 22.07.2019r.
  IP: *.*.123.186
  A mieszkańcy Wilkowyj ograniczyli udział w imprezie ponieważ nie mogą się doprosić władz gminnych do naprawy czy wykonania nowego asfaltu na ul. Południowej droga gminna

 6. Piotr

  Panie wójcie nie daj się wciągnąć w budowę tej drogi ,jak nie miał pan kłopotów to może je p mieć ,jak ma burmistrz lasku na drodze która wybudował do dziś interesują się służby ,a zrobił dobrze to teraz ma podziękowania ,a druga sprawa to mauryca zniknie

Wstaw komentarz