Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 8, 2020

Scroll to top

Top

One Comment

Ponad 11 tys. złotych dla Chrząstawy

Ponad 11 tys. złotych dla Chrząstawy

Udało się zebrać ponad 11 tys. złotych podczas internetowej zbiórki dla LZS Chrząstawa. Organizator idzie jednak za ciosem i chce dla klubu zdobyć 15 tysięcy.

Zbiórka była przeprowadzana na portalu pomagam.pl. Organizator postanowił podwyższyć kwotę i stara się o 15 tys. zł. Klubowi z Chrząstawy pomogły już 272 osoby. 14 maja na koncie było 11.050 zł 

Klub powstał w 1980 roku, a jego założycielem oraz prezesem, który pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego, jest Bohdan Kwaśniak.
– Miałem tę przyjemność poznać pana Bohdana osobiście – mówi Łukasz Górazda, organizator zbiórki. – Nawet w ostatnich dwóch meczach sparingowych zagrałem w tej drużynie. Wyniki nie były tragiczne, bo w pierwszym meczu porażka 1:4, ale za to już w drugim było 2:2. Pan Bohdan to człowiek w 200% oddany piłce oraz tej drużynie. Od wielu lat robi wszystko, żeby jego drużyna przystąpiła do kolejnego sezonu, kolejnego meczu, a wcale nie jest to takie łatwe.
Drużyna boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. Pieniądze, które otrzymuje od Urzędu Gminy, ledwie wystarczają na podstawowe potrzeby, a co z resztą? Tylko dzięki dobremu sercu jednej z firm klub posiada stroje, w których może występować w rozgrywkach. Lista życzeń, a zarazem marzeń prezesa jest bardzo długa, lecz nie uda się nic zrobić, nie mając pieniędzy. Ponadto wszyscy piłkarze marzą o szatni z prawdziwego zdarzenia.
– Postanowiłem, że postaram się pomóc i tu właśnie jest wielka prośba do kibiców. Jeśli ktoś chciałby, ma takie możliwości, to prosiłbym o wpłaty. Pieniądze, które uda się uzbierać, przeznaczę w całości na potrzeby klubu – dodaje pomysłodawca zbiórki.
Niezbędne jest zakupienie siatek za bramkami, tzw. łapaczy piłek (niestety, za bramkami są bagna), ławek rezerwowych, podstawowego sprzętu sportowego (piłki, korki, stroje sportowe, dresy), ławek dla kibiców.
– Zapraszam do obserwowania fanpage’u LZS Chrząstawa na Facebooku. Tam na bieżąco będą wszystkie informacje związane z rozdysponowaniem funduszy – kończy organizator.

Zbiórka pod tym linkiem https://pomagam.pl/lzschrzastawa

Komentarze:

  1. Antypis

    kilka lat temu widziałem film o tej drużynie, jak ktoś nie oglądał to bardzo polecam, ogląda się go z wielką przyjemnością, Pan Bohtan człowiek nietuzinkowy, niesamowity, oby tylko pieniądze ze zbiórki trafiły do drużyny.

Wstaw komentarz