• Udało się zebrać ponad 11 tys. złotych podczas internetowej zbiórki dla LZS Chrząstawa. Organizator idzie jednak za ciosem i chce dla klubu zdobyć 15 tysięcy.

  Zbiórka była przeprowadzana na portalu pomagam.pl. Organizator postanowił podwyższyć kwotę i stara się o 15 tys. zł. Klubowi z Chrząstawy pomogły już 272 osoby. 14 maja na koncie było 11.050 zł 

  Klub powstał w 1980 roku, a jego założycielem oraz prezesem, który pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego, jest Bohdan Kwaśniak.
  – Miałem tę przyjemność poznać pana Bohdana osobiście – mówi Łukasz Górazda, organizator zbiórki. – Nawet w ostatnich dwóch meczach sparingowych zagrałem w tej drużynie. Wyniki nie były tragiczne, bo w pierwszym meczu porażka 1:4, ale za to już w drugim było 2:2. Pan Bohdan to człowiek w 200% oddany piłce oraz tej drużynie. Od wielu lat robi wszystko, żeby jego drużyna przystąpiła do kolejnego sezonu, kolejnego meczu, a wcale nie jest to takie łatwe.
  Drużyna boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. Pieniądze, które otrzymuje od Urzędu Gminy, ledwie wystarczają na podstawowe potrzeby, a co z resztą? Tylko dzięki dobremu sercu jednej z firm klub posiada stroje, w których może występować w rozgrywkach. Lista życzeń, a zarazem marzeń prezesa jest bardzo długa, lecz nie uda się nic zrobić, nie mając pieniędzy. Ponadto wszyscy piłkarze marzą o szatni z prawdziwego zdarzenia.
  – Postanowiłem, że postaram się pomóc i tu właśnie jest wielka prośba do kibiców. Jeśli ktoś chciałby, ma takie możliwości, to prosiłbym o wpłaty. Pieniądze, które uda się uzbierać, przeznaczę w całości na potrzeby klubu – dodaje pomysłodawca zbiórki.
  Niezbędne jest zakupienie siatek za bramkami, tzw. łapaczy piłek (niestety, za bramkami są bagna), ławek rezerwowych, podstawowego sprzętu sportowego (piłki, korki, stroje sportowe, dresy), ławek dla kibiców.
  – Zapraszam do obserwowania fanpage’u LZS Chrząstawa na Facebooku. Tam na bieżąco będą wszystkie informacje związane z rozdysponowaniem funduszy – kończy organizator.

  Zbiórka pod tym linkiem https://pomagam.pl/lzschrzastawa

  Udostępnij