• Jak powiedział dziś (czwartek, 25 kwietnia) na konferencji prasowej Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, podjęto decyzję o zawieszeniu strajku. Do września…

    W porozumieniu z uczniami i rodzicami ZNP podjął decyzję o zawieszeniu od soboty strajku. W przyszłym tygodniu w większości szkół są dni dyrektorskie. Od 6 maja nauczyciele wracają do pracy, a maturzyści przystąpią do pierwszego egzaminu. 6, 7 i 8 maja będą egzaminy pisemne.

    Strajk zawieszono do początku nowego roku szkolnego. Jak powiedział Sławomir Broniarz, nauczyciele chcą dać rządowi czas do namysłu i rozwiązania sporu.

    Przypomnijmy, strajk rozpoczął się 8 kwietnia. Rząd nie dogadał się z ZNP i strajk doszedł do skutku. W powiecie łaskim przystąpiły do niego praktycznie wszystkie placówki. Przed oficjalnym zakończeniem protestu, do pracy wróciły m.in. przedszkola z Łasku oraz niektóre placówki oświatowe i coraz większa liczba nauczycieli. W powiecie nie były również zagrożone matury, tak jak w przypadku niektórych miast w Polsce.  Bez problemu odbyły się także egzaminy gimnazjalne i ośmioklasistów.

    Udostępnij