Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 8, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Ruszyła modernizacja targowiska

Ruszyła modernizacja targowiska

Już niebawem mieszkańcy Kolumny zrobią zakupy na nowoczesnym targowisku.

 

W Urzędzie Miejskim w Łasku podpisano umowę na modernizację targowiska przy placu Szarych Szeregów w Kolumnie. W ramach inwestycji powstanie 14 stołów handlowych, wiata targowa z instalacją elektryczną oraz toaleta publiczna. Ponadto zostaną wydzielone miejsca parkingowe.

Targowisko zostanie wyposażone w odpływ wody deszczowej poprzez kanalizację deszczową do szczelnego zbiornika na wodę opadową. Dodatkowo zaplanowano przebudowę i rozbudowę zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, a także rozbudowę instalacji wodociągowej. Nie zabraknie nowego oświetlenia i nasadzeń.

Wykonawcą inwestycji został Zakład Budowlany EKOBUDOWA z Sieradza, a wartość prac to 1.398.510 zł. Wykonawca zadeklarował zakończenie modernizacji targowiska do 28 czerwca.

Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku, zaznacza jednak, że remont targowiska to nie to samo co rewitalizacja placu Szarych Szeregów.

Mieszkańcy nie kryją radości, ponieważ obecne targowisko było w opłakanym stanie.

– Mam nadzieję, że to początek większych inwestycji w Kolumnie, która została bardzo zaniedbana. To wstyd, żeby dzielnica z taką historią tak wyglądała. Kolumna jako nieliczne miasto-ogród powinna być perełką. Rewitalizacja nie doszła do skutku, ale trzymamy burmistrza za słowo, że zadania związane z rewitalizacją będą sukcesywnie realizowane. Mam nadzieję, że również radni będą mu o tym przypominać – mówi jedna z mieszkanek.

 

Modernizacja targowiska zaostrzyła apetyt na dalsze inwestycje. Handlarze oraz klienci już pytają, kiedy wyremontowane zostanie targowisko przy ul. Batorego, które również nie jest w najlepszym stanie.

foto: Sylwester Florczak

 

Wstaw komentarz