• To inwestycyjny hit. W Buczku właśnie wielka truskawka, która spełnia rolę tężni solankowej. 

    W kwietniu  zostanie uruchomione targowisko „Mój Rynek” w  Buczku. W pobliżu  budynku  Urzędu  Gminy Buczek, w centralnym punkcie rynku,  została  wybudowana  4,5-metrowa tężnia solankowej w kształcie truskawki. W] truskawkowej gminie kształt tężni nie powinien nikogo dziwić. Tężnie stały się miejscem służącym do zażywania inhalacji powstałego w ich otoczeniu specyficznego aerozolu. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. 

    Na wybudowanym targowisku będą funkcjonować dwa stałe budynki wyposażone w media (wodę, energię pochodząca z fotowoltaiki )   oraz zadaszone, oświetlone stoiska targowe na sprzedaż lokalnych produktów.
    W centrum Buczku powstał kolejny obiekt, który w ciekawy sposób wypełnia przestrzeń publiczną w połączniu z  budynkami  urzędu gminy  będzie służył mieszkańcom jak również wszystkim przejezdnym. W kompleksie prawdopodobnie powstanie również punkt gastronomiczny. 

    rynek-0319-2

    Udostępnij