Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 8, 2020

Scroll to top

Top

One Comment

Gmina bliżej mieszkańców

Gmina bliżej mieszkańców

Gmina Sędziejowice uruchomiła specjalny system powiadamiania. Dzięki niemu mieszkańcy mają być bliżej urzędu.

 

System powiadamiania działa już na terenie Łasku oraz został wdrożony przez starostwo powiatowe. Z duchem czasu idzie również gmina Sędziejowice, która chce być bliżej mieszkańców dzięki aplikacji mobilnej Blisko.

Serwisy, które są dostępne w aplikacji gminy Sędziejowice, to: Aktualności i ogłoszenia – informacje bieżące o prowadzonych inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach dotyczących gminy. Alarmy i ostrzeżenia – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innymi groźnych zjawiskach pogodowych, o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód, zmiany organizacji ruchu, rozkładu jazdy autobusów, awarii sieci wodociągowej itp. Kultura – informacje kulturalne, związane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sędziejowicach. Opłaty i podatki – komunikaty o nadchodzących terminach opłat podatkowych oraz opłatach różnych.

Co ciekawe, aplikacja to nie tylko system powiadamiania, ale również możliwość interakcji z urzędem. Mieszkaniec poprzez aplikacje może zadawać pytania. Tak było w przypadku awarii prądu. Zaledwie dwa tygodnie po uruchomieniu aplikacji zarejestrowało się ponad 500 osób. To doskonała forma komunikacji na linii mieszkaniec – urząd. Niestety, o wielu sprawach mieszkańcy nie dowiadywali się, ponieważ nie przejawiali zainteresowania. Teraz mają podane wszystko na przysłowiowej tacy.

 

Zarejestrowanie się w systemie jest banalnie proste. Jeśli posiadasz telefon typu smartfon: pobierz aplikację BLISKO na telefon z APP STORE, GOOGLE PLAY lub WINDOW STORE. Wpisz nazwę swojej miejscowości, w której mieszkasz, np. Sędziejowice, wybierz nadawcę: GMINA SĘDZIEJOWICE, zaznacz grupy: Aktualności i ogłoszenia, Opłaty i podatki lokalne, RSO – Regionalny.

Jeśli posiadasz klasyczny telefon komórkowy: wyślij SMS-a o treści wybranego kodu rejestrującego na numer 661-000-112. Przy pierwszej rejestracji numeru w systemie na twój numer zostanie przesłany SMS z prośbą o zapoznanie się z regulaminem i jego akceptacją. Jeśli zaakceptujesz zapisy w regulaminie, odeślij SMS-a o treści ZGODA. Po poprawnej rejestracji otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

Komentarze:

  1. Matka

    Ten Wojt jest Odważny ,pierwszy miesiąc ,odwaga po roku zniknie ,kiedyś zaczną mieszkańcy go atakować z prawa i lewa że nic nie robi zajmuje się propaganda,liczyć będą długi i liczyć będą kiedy to spłaca za przesadne przedszkole i obecne obiecanki ,które się później nie zrealizuje ,ale życzę żeby może stanie się cud

Wstaw komentarz