• Gmina Sędziejowice uruchomiła specjalny system powiadamiania. Dzięki niemu mieszkańcy mają być bliżej urzędu.

   

  System powiadamiania działa już na terenie Łasku oraz został wdrożony przez starostwo powiatowe. Z duchem czasu idzie również gmina Sędziejowice, która chce być bliżej mieszkańców dzięki aplikacji mobilnej Blisko.

  Serwisy, które są dostępne w aplikacji gminy Sędziejowice, to: Aktualności i ogłoszenia – informacje bieżące o prowadzonych inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach dotyczących gminy. Alarmy i ostrzeżenia – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innymi groźnych zjawiskach pogodowych, o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód, zmiany organizacji ruchu, rozkładu jazdy autobusów, awarii sieci wodociągowej itp. Kultura – informacje kulturalne, związane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sędziejowicach. Opłaty i podatki – komunikaty o nadchodzących terminach opłat podatkowych oraz opłatach różnych.

  Co ciekawe, aplikacja to nie tylko system powiadamiania, ale również możliwość interakcji z urzędem. Mieszkaniec poprzez aplikacje może zadawać pytania. Tak było w przypadku awarii prądu. Zaledwie dwa tygodnie po uruchomieniu aplikacji zarejestrowało się ponad 500 osób. To doskonała forma komunikacji na linii mieszkaniec – urząd. Niestety, o wielu sprawach mieszkańcy nie dowiadywali się, ponieważ nie przejawiali zainteresowania. Teraz mają podane wszystko na przysłowiowej tacy.

   

  Zarejestrowanie się w systemie jest banalnie proste. Jeśli posiadasz telefon typu smartfon: pobierz aplikację BLISKO na telefon z APP STORE, GOOGLE PLAY lub WINDOW STORE. Wpisz nazwę swojej miejscowości, w której mieszkasz, np. Sędziejowice, wybierz nadawcę: GMINA SĘDZIEJOWICE, zaznacz grupy: Aktualności i ogłoszenia, Opłaty i podatki lokalne, RSO – Regionalny.

  Jeśli posiadasz klasyczny telefon komórkowy: wyślij SMS-a o treści wybranego kodu rejestrującego na numer 661-000-112. Przy pierwszej rejestracji numeru w systemie na twój numer zostanie przesłany SMS z prośbą o zapoznanie się z regulaminem i jego akceptacją. Jeśli zaakceptujesz zapisy w regulaminie, odeślij SMS-a o treści ZGODA. Po poprawnej rejestracji otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.

  Udostępnij