• Radny Grzegorz Groblewski nie usiadł razem ze swoimi kolegami z PiS-u. Otrzymał natomiast funkcję wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej.

   

  Na II sesji Rady Miejskiej wybrano składy komisji. Wiemy już, „kto przytuli 40 srebrników” – tak kilka dni temu napisał na swoim portalu społecznościowym radny Wojciech Madej, pisząc w kontekście podziału funkcji w komisjach. Jak informuje portal Info Łask: „W kuluarach mówiono, że Grzegorz Groblewski otrzyma funkcję wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej w zamian za zdradę kolegów z PiS. Powyższą funkcję Groblewskiemu miał zaproponować radny Bezpartyjnych Józef Rychlik”.

  Radny Rychlik faktycznie zgłosił kandydaturę Groblewskiego, sołtysa Orchowa na wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej. Kandydatura radnego została przyjęta, ale nie jednogłośnie. Trzech radnych wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciw.

  Dalej Info Łask pisze „Nie dziwi fakt, iż radny Groblewski nie został zaproszony do klubu przez kolegów, z którymi startował z jednej listy (PiS) i otrzymał mandat radnego. W klubie Bezpartyjnych nie znalazło się miejsce dla niego. Mimo że już na I sesji rady poparł Bezpartyjnych i Koalicję Obywatelską, działając przeciwko radnym Prawa i Sprawiedliwości (komitetu, dzięki któremu uzyskał mandat radnego)”.

  Nieoficjalnie mówi się, że radnego Groblewskiego do takiej decyzji przekonała wyższa o 200 zł dieta wiceprzewodniczącego komisji niż zwykłego radnego.

  Udostępnij