Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| August 19, 2019

Scroll to top

Top

2 komentarze

Radny „sprzedał się” za 200 złotych?

Radny „sprzedał się” za 200 złotych?

Radny Grzegorz Groblewski nie usiadł razem ze swoimi kolegami z PiS-u. Otrzymał natomiast funkcję wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej.

 

Na II sesji Rady Miejskiej wybrano składy komisji. Wiemy już, „kto przytuli 40 srebrników” – tak kilka dni temu napisał na swoim portalu społecznościowym radny Wojciech Madej, pisząc w kontekście podziału funkcji w komisjach. Jak informuje portal Info Łask: „W kuluarach mówiono, że Grzegorz Groblewski otrzyma funkcję wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej w zamian za zdradę kolegów z PiS. Powyższą funkcję Groblewskiemu miał zaproponować radny Bezpartyjnych Józef Rychlik”.

Radny Rychlik faktycznie zgłosił kandydaturę Groblewskiego, sołtysa Orchowa na wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej. Kandydatura radnego została przyjęta, ale nie jednogłośnie. Trzech radnych wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciw.

Dalej Info Łask pisze „Nie dziwi fakt, iż radny Groblewski nie został zaproszony do klubu przez kolegów, z którymi startował z jednej listy (PiS) i otrzymał mandat radnego. W klubie Bezpartyjnych nie znalazło się miejsce dla niego. Mimo że już na I sesji rady poparł Bezpartyjnych i Koalicję Obywatelską, działając przeciwko radnym Prawa i Sprawiedliwości (komitetu, dzięki któremu uzyskał mandat radnego)”.

Nieoficjalnie mówi się, że radnego Groblewskiego do takiej decyzji przekonała wyższa o 200 zł dieta wiceprzewodniczącego komisji niż zwykłego radnego.

Komentarze:

  1. Wojny

    No i dobrze Groblewski podstal wojować z burmistrzem na tej samej wsi niech wiedza w PiS ze normalni ludzie nie są w PiS

  2. Jak radny Groblewski miał postąpić jeżeli radny Wołos dogadał się z SLD i został starosta prowadził rozmowy z PO aby pozbawić Przewodniczącego Pana Bartosika to nie honor jest w PIS aby z najgorszym wrogiem rozmawiać i się sprzymierzać a inni z PIS co dopiero pierwszy raz zostali radnymi to stołków nie dostali, dziwne jest to że pozostali mogą zostać i mieć dwie stuwy więcej a Groblewski czwartą kadencje i nawet Pis- owcy są przeciw COŚ TU NIE GRA

Wstaw komentarz