• Lidia Sosnowska na stanowisku wiceburmistrz zastąpi Janinę Kosman, która odeszła na emeryturę. Zacznie swoją pracę z początkiem roku.

   

  Sosnowska otrzymała powołanie z rąk burmistrza 26 listopada. Była już pracownicą Urzędu Miejskiego w Łasku. Zajmowała się inwestycjami. Aktualnie pracuje w Biurze Rozwoju Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Zduńskiej Woli. Zakres obowiązków przejmie po swojej poprzedniczce.

  Do końca roku funkcję wiceburmistrza pełnić będzie sekretarz gminy Beata Mielczarek.

  O powodach, którymi kierował się Gabriel Szkudlarek podczas powołania Lidii Sosnowskiej na funkcję swojego zastępcy, opowiedział na drugiej sesji Rady Miejskiej.

  – To osoba niezwykle kompetentna. Tym się kierowałem, a nie wiekiem i urodą. Jest to osoba doświadczona. To nasza mieszkanka i pozytywnie odpowiedziała na moją propozycję. Swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie chciałaby wykorzystywać na rzecz gminy, w której mieszka. Cieszę się ogromnie. Na panią Lidię stawialiśmy już w kampanii wyborczej. Chcieliśmy, żeby z naszego komitetu kandydowała. Nie wyraziła wtedy zgody – mówił Gabriel Szkudlarek.

  Dodał również, że miał nadzieję, że po wygranych wyborach Lidia Sosnowska będzie jego zastępcą. Tak się stało. Serdecznie gratulujemy.

  foto: UM Zduńska Wola

  Udostępnij