• Ciekawe wybory odbędą się w gminie Sędziejowice. O władze walczyć będzie obecny sekretarz gminy Mirosław Potasiak (PiS) oraz przewodniczący Rady Gminy Dariusz Cieślak (PSL).

   

  O kandydaturze Dariusza Cieślaka już pisaliśmy. Zaledwie 29-letni mieszkaniec Lichawy chce zarządzać gminą Sędziejowice. Mimo młodego wieku, mężczyzna ma już doświadczenie. Pracuje w Starostwie Powiatowym w Łasku, jest przewodniczącym Rady Gminy Sędziejowice, udziela się podczas różnych akcji społecznych i charytatywnych (m.in. Szlachetna Paczka oraz bale charytatywne). Jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Póki co mężczyzna nie przedstawił swojego programu wyborczego. Co ciekawe, chce go ułożyć wspólnie z mieszkańcami, którzy spotykać się z nim będą na wiejskich zebraniach oraz osobiście mogą przedstawić mu swoje propozycje i uwagi.

  Konkurentem Cieślaka będzie 63-letni sekretarz gminy Sędziejowice. Startuje on z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Jego kandydatura została przedstawiona podczas specjalnej konwencji wyborczej PiS-u (obszerny materiał niebawem).

  Zdecydowałem się na kandydowanie z Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ ludzie, z którymi pracuje poprosili mnie o to. Moją domeną jest służenie, a niekoniecznie rządzenie – rozpoczął Mirosław Potasiak.

  Mężczyzna zadeklarował się również jako lokalny patriota.

  Po studiach wróciłem do gminy Sędziejowice. Miałem szansę na pracę naukową w Toruniu jako ekonomista. Wróciłem do swojej miejscowości Zamościa-Grabna, by odbudować straż, która miała być zlikwidowana, bo prosiła mnie o to moja mama – dodał.

  Mężczyzna zapewnia, że chce wykorzystać dotacje rządowe. Za wzór stawia gminę Widawę, która za środki ministerialne zrealizowała dużo inwestycji. Następnie przedstawił program wyborczy.

  Najważniejsze zadania to dążenie do ciągłości dostaw wody, której podczas suszy brakuje. Należy zmodernizować stacji w Sędziejowicach, aby cały system działał poprawnie. Priorytetem są drogi. Oczywiście one są budowane i remontowane, ale przy perspektywach, które stwarza nam rząd mogą być wybudowane w całości. Kanalizacja jest tylko w czterech miejscowościach. Należy przystąpić do programu przydomowych oczyszczalni ścieków, czystego powietrza. W gminie Sędziejowice istnieje szansa na rozwinięcie sieci gazowniczej. Nie należy zapominać o tematach społecznych i kulturalnych, czyli wyjście z kulturą do świetlic wiejskich i OSP. Zakończyć rozpoczęte budowy: przedszkole, boisko. Pomocne będą dotacje, o które będziemy się starać. Modernizacji wymagają również szkoły i ośrodki. Należy zadbać o seniorów, sołtysów, rady sołeckie. Chce, żeby wszyscy mieszkańcy czuli się jak u siebie i decydowali o rozwoju gminy. Mam nadzieję, że wszystko się powiedzie i dzięki środkom zewnętrznym będzie żyło nam się cudownie – powiedział kandydat.

  Mężczyzna podziękował również żonie, która zawsze go wspiera i mu kibicuje.

   

   

  Udostępnij