Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 20, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Moc atrakcji w niedziele

Moc atrakcji w niedziele

Na placu 11 Listopada pojawi się „królowa łez” oraz zespół Pudelsi. Amatorzy sportu będą mogli zagrać w siatkówkę z zawodnikami Skry Bełchatów.

 

Od 11 do 13 maja Urząd Marszałkowski rusza z piątą edycją ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dotychczasowe cieszyły się w regionie łódzkim dużą popularnością. W tym toku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje trzy duże wydarzenia plenerowe. W myśl zasady wyróżniania samorządów najaktywniej ubiegających się o fundusze na gospodarzy wybrano: Skierniewice, Poddębice i Łask. Tam odbędą główne imprezy sceniczne. Dodatkowo w 14 mniejszych miejscowościach regionu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące: pikniki rodzinne, festyny, eksperymentaria i pokazy.

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to świetna okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Na rynkach miast, gdzie odbędą się większe wydarzenia, zaplanowaliśmy gry i zabawy sportowe. Na scenie i na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują się beneficjenci funduszy unijnych, opowiadając swoje inspirujące historie – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

 

W trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędą się także konkursy, warsztaty fotograficzne, występy lokalnych artystów, strefa innowacji (robot, wirtualna rzeczywistość, kapsuła kosmiczna), pokoje zagadek (etnograficzny i futurologiczny), pokazy świetlne i laserowe. Tym atrakcjom towarzyszyć będą prezentacje beneficjentów RPO WŁ. Pozostali beneficjenci, którzy „nie zmieszczą” się na scenach otworzą swoje siedziby oferując zniżki i oferty specjalne, przyjmując odwiedzających, organizując warsztaty i pokazy.

Konferansjerem będzie Jacek Kawalec, znany między innymi z telewizyjnych programów rozrywkowych. Miasteczko Funduszy Europejskich pojawi się w Łasku 13 maja (niedziela) – imprezę zwieńczą występy Pudelsów i Agnieszki Chylińskiej. Prawdopodobnie na scenie pojawią się około godz. 20.00.  Będzie można zagrać w siatkówkę z siatkarzami PGE Skry Bełchatów.

Na zwiedzających otwiera się również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. MPWiK na gości będzie czekać 13 maja od godz. 16.00 do 19.00. To będzie jedyna szansa na zwiedzanie placu budowy oczyszczalni ścieków. Ponadto pracownicy opowiedzą, jak powstaje ta inwestycja i jakie ma znaczenie dla środowiska.

Wstaw komentarz