• 35-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego w Okupie spowodował wypadek. Miał ponad 3 promile alkoholu.

    Do zdarzenia doszło 7 kwietnia, około godz. 15.00. 35-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, jadąc audi w stronę Okupu, wykonał manewr wyprzedzania kilku pojazdów. Nie zachował ostrożności i na oznakowanym skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia czołowego z oplem corsą, kierowanym przez 52-letnią mieszkankę gminy Sędziejowice.

    Okazało się, że 35-latek ma ponad 3 promile alkoholu. Z ogólnymi obrażeniami trafił do łaskiego szpitala. Mieszkanka gminy Sędziejowice z urazem kręgosłupa trafiła do Pabianickiego Centrum Medycznego.

    Apelujemy do kierowców, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce policji. Policjanci wyposażeni są w najnowocześniejszy sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i na każde żądanie sprawdzą trzeźwość kierowcy.

    Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu.

    Udostępnij