• Wychowanka LTSR Buczek 11-letnia Wiktoria Wróbel była jedyną reprezentantką Polski na międzynarodowym turnieju „STIGA Masters Minimes”.

   

  Zawody rozegrano w Belgii w dniach 28-29 października. Do turnieju ETTU zaprosiła 14 najlepszych w Europie młodziczek i młodzików. Uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku, zajmując w tych zawodach pierwsze miejsce, potwierdziła przynależność do ścisłej europejskiej czołówki. Podopieczna trenera Longina Wróbla w 1/8 finału pokonała reprezentantkę gospodarzy Eloise Duvivier 3:1, a w ćwierćfinale wygrała z Portugalką Ines Fernandes 3:0.

  W półfinale rywalką Polki była niemiecka nadzieja w tej dyscyplinie sportu, a mianowicie Annet Kaufmann. Wiktoria okazała się lepsza i wygrała 3:1. W finale buczkowianka zmierzyła się z Białorusinką Veraniką Varabyovą. To aktualna wicemistrzyni Europy żaczek, rozstawiona w tym turnieju z „jedynką”.

  Wiktoria zagrała znakomite spotkanie i niespodziewanie wygrała z Białorusinką 3:0. Trzecie miejsce przypadło Kaufmann.

  To chyba największy sukces Wiktorii w jej dotychczasowej pięcioletniej karierze. Sam udział w tego typu imprezach to zdobywanie nowych doświadczeń, nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni, a czasem nawet udaje się poznawać piękne miejsca na ziemi. W Brukseli córka miała okazję zobaczyć „MiniEuropa Park”, w którym podziwiała całą Europę w pomniejszeniu – mówi trener i tata Longin Wróbel.

  Udostępnij