• Władze miasta chciałyby odzyskać dawny magistrat. Natomiast budynek, w którym znajduje się poczta jest wystawiony na sprzedaż.

  O możliwości odkupienia magistratu poinformował Dziennik Łódzki. Na stronie internetowej gazety można przeczytać:

  „Radni upoważnili burmistrza do działań w tej kwestii. – Budynek był wtedy w fatalnym stanie. Radni uznali, że są pilniejsze wydatki, niż jego remont. Teraz widzę, że to był błąd, a ponieważ obecny właściciel wyraził chęć sprzedaży, wystąpiłem do rady z projektem uchwały intencyjnej, który niczego nie przesądza – mówi burmistrz Gabriel Szkudlarek.”

  Magistrat sprzedano w latach 90-tych. Wtedy burmistrzem był Andrzej Owczarek. Mężczyzna w rozmowie z naszym portalem, mówi, że był to błąd i kibicuje Gabrielowi Szkudlarkowi w odkupieniu nieruchomości.

   –Ogłoszenie o sprzedaży wisiało długo i nie było wielkiego zainteresowania kupnem tej nieruchomości. Niestety, jednej z radnych bardzo naciskał, by budynkowi nadać status zabytku. Tak się stało. Wszystkie remonty musielibyśmy wykonywać z zaleceniami konserwatora. Zleciłem także analizy stanu technicznego. Te wyszły bardzo niekorzystnie. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że oszukano mnie. Minęło 26 lat i ta nieruchomość to nie jest rozsypująca się ruina. Popełniłem błąd sprzedając tę nieruchomość. To były zupełnie inne czasy niż teraz. Nie było takich możliwości. Teraz można starać się o dofinansowania unijne na renowację. Wtedy o takim  zastrzyku gotówki mogliśmy tylko pomarzyć. Bałem się, że gmina nie udźwignie takiego ciężaru finansowego jakim był remont tej nieruchomości. Czasu jednak nie cofnę i kibicuję Gabrielowi Szkudlarkowi w odzyskaniu byłego magistratu – mówi szczerze Andrzej Owczarek, były burmistrz i senator.

  ***

  To jednak nie koniec zaskakujących informacji związanych z nieruchomościami.  Na popularnym portalu otodom ogłoszono informację o  sprzedaży  budynku, w którym znajduje się poczta. Nieruchomość o powierzchni 1850 m/kw leżącej na działce o powierzchni 2869 m/kw. można kupić za bagatela 2,2 mln zł. 

   

  foto: perfect house

   

  Udostępnij