• Sędziejowice będą gospodarzem dożynek wojewódzki. Gmina wygrała konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski.

  Ta wspaniała wiadomość dotarła do Urzędu Gminy w Sędziejowicach w ubiegłym tygodniu. Urząd termin dożynek wyznaczył na 27 sierpnia. W tym roku impreza odbędzie się w Sędziejowicach, na placu w pobliżu stadionu. Przygotowania do niej trwają już od początku roku chociaż UG nie wiedział jeszcze, że będzie organizatorem tak dużej imprezy.

  Dożynki, nawet na szczeblu gminnym wymagają bardzo dużo pracy. Ich przygotowaniem zajmujemy się już od początku roku. Trzeba znaleźć obsługę techniczną, zespoły. W czasie wakacyjnym mają one dużo zleceń, dlatego trzeba zająć się tym odpowiedni wcześnie. Nie wiemy jeszcze jak konkretnie mają wyglądać dożynki na szczeblu wojewódzkim. Czekamy na spotkanie z Urzędem Marszałkowskim i razem będziemy przygotowywać odpowiednią koncepcję – mówi Mirosław Potasiak, sekretarz gminy

  Już wiadomo, że gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Mijal. W roku 2007 dostał propozycję koncertowania z zespołem Ich Troje – zagrał z nimi ponad 100 koncertów. W styczniu 2008 roku założył zespól Chłopacy. Ich pierwszy singiel – „Wiara”, stał się przebojem lata. To właśnie ta piosenka znalazła się na podium podczas Sopot Hit Festiwal 2009. Karierę solową rozpoczął w roku 2012 singlem „Winny”, nagranym wspólnie z jednym z najbardziej znanych polskich raperów Liberem. Piosenka bardzo szybko stała się hitem i pozwoliła Mateuszowi zaistnieć na polskiej scenie muzycznej i zyskać tysiące fanów w całym kraju. Mateusz czynnie udzielał się w komponowaniu piosenek dla wielu polskich artystów takich jak: Rafał Brzozowski, Liber czy też Natalia Szroeder i właśnie dla tego ostatniego duetu napisał piosenkę „Teraz Ty”, która była jedną z najpopularniejszych utwrów granych przez polskie stacje radiowe w 2015 roku. Będzie się więc działo!

  Na scenie pojawią się również lokalne grupy i zapewne będą mogły zaprezentować się zespoły folklorystyczne z całego województwa. Repertuar będzie więc różnorodny.  O szczegółach imprezy będziemy na bieżąco informować.

   

   
                                                                    foto: Darek Cieślak

  Udostępnij