• Iwona Solecka, nauczycielka wczesnoszkolna ZSO w Kolumnie została doceniona przez swoich uczniów i rodziców.

    W grudniu tygodniki „Mój Łask” ogłosił plebiscyt na „Nauczyciela – Przyjaciela”. Osobę, która oprócz swoich obowiązków zawodowych potrafi również nawiązać przyjacielską relację ze swoimi uczniami. Czytelnicy zgłosili cztery kandydatury. Jednak największa rywalizacja toczyła się pomiędzy Renatą Popławską, nauczycielką z Przedszkola Publicznego w Kolumnie oraz Iwoną Solecką. Panie szły „łeb w łeb”. Dopiero w ostatnim dniu rozgrywki rozstrzygnięto zwycięzcę. Iwona Solecka zdobyła 249 głosów, a Renata Popławska 173.

    13 stycznia w piątek doszło do wręczenia pamiątkowego dyplomu, a także nagrody: zaproszenia na kolację dla dwóch osób do restauracji RETRO CAFE.

    – W ogóle nie spodziewałam się wygranej. Myślałam, że pierwsze miejsce zajmie również nauczyciel z naszej szkoły, Krzysztof Miszczak, który ma doskonały kontakt z naszą młodzieżą. Już zgłoszenie do tego plebiscytu było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Rodzice z klasy, której jestem wychowawczynią postawili mnie przed faktem dokonanym. To wspaniałe osoby. Bardzo mi miło, że doceniają moją pracę. Nie mogłam trafić na lepszą klasę. Mam super dzieciaki pod opieką, a ich rodzice to złoci ludzie. Jestem prawdziwą szczęściarą – powiedziała nauczycielka Podczas uroczystości zapytaliśmy także uczniów za co uwielbiają swoją panią. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nigdy nie wchodzi do klasy smutna, zawsze jest uśmiechnięta. Ponadto organizuje interesujące wycieczki oraz przeprowadza ciekawe eksperymenty. Dla swoich uczniów zawsze znajduje chwile i zna większość ich sekretów. Nie krzyczy na nich, ale ciekawie wszystko tłumaczy. Pani Iwona to także osoba o ogromnym poczuciu humoru, która potrafi w sposób prosty przyswoić wiedze dzieciakom. – Staram się uczyć ich tak, aby zapamiętały, a nie kuły się na pamięć. Wykorzystuje różne, prosty metody np. liczenie na kostkach od palców – dodaje Uczniowie zgodnie twierdzą, że kochają swoją panią i jest najlepszym nauczycielem na świecie. Dzieciaki niejednokrotnie pokazują kobiecie swoją wdzięczność i sympatię. Standardem już jest malowanie laurek, a na Dzień Nauczyciela, uczniowie wręczyli bilet na koncert ulubionego zespołu. Iwona Solecka powinna być stawiana za wzór dla innych belfrów, bowiem jej praca nie kończy się na przekazywaniu wiedzy. To również poznanie ucznia, nawiązanie z nim nici porozumienia i pozostawanie w przyjacielskich relacjach.

     

    Udostępnij